Lietuvos bankas

Įvardytos trys svarbiausios rizikos Lietuvos finansų sistemai

24
(atnaujinta 09:33 2018.12.28)
Didžiausią susirūpinimą kelia galimi priedai pasaulio rinkose, kibernetinių nusikaltimų grėsmė ir netvari nekilnojamojo turto rinkos raida

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Lietuvos bankas įvertino rizikas respublikos finansų sistemai. Ataskaita pateikiama Lietuvos banko interneto svetainėje (*pdf).

Apklausoje dalyvavo bankai, draudimo ir lizingo bendrovės, finansų maklerio įmonės ir kitos finansų įstaigos. Iš viso buvo apklausti 24 respondentai.

Tyrimo metu buvo nustatytos trys svarbiausios rizikos Lietuvos Respublikos finansų sistemai. Jomis tapo staigus rizikos priedų padidėjimas pasaulio finansų rinkose, kibernetinių nusikaltimų grėsmė ir netvari nekilnojamojo turto rinkos raida.

Ataskaitoje teigiama, kad tebėra svarbios rizikos, susijusios su Lietuvos eksporto sumažėjimu dėl pagrindinių prekybos partnerių ekonominės raidos sulėtėjimo.

Prognozuojama, kad Lietuvos finansų sistemą paveiks Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES, taip pat palūkanų pokyčiai Skandinavijos šalyse dėl galimo centrinių bankų kredito politikos sugriežtinimo.

24
Tegai:
finansinė padėtis, Lietuva
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek Lietuva gaus iš ES biudžeto 2019 metais
"Luminor" ekonomistas paaiškino, kodėl Lietuva negaus pusės milijardo eurų
Apklausa: beveik pusė europiečių kaltina valdžios institucijas korupcija