Eletros perdavimo linijos

Baltijos šalys išsigando išmokėjimų Maskvai dažnio reguliavimą elektros tinkluose

93
(atnaujinta 12:04 2018.12.29)
Pačiai Rusijai netrukus bus nereikalingos Baltijos šalys, kad galėtų reguliuoti elektros tinklą Kaliningrade

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusija gali pateikti Baltijos šalims sąskaitą su keleto dešimčių milijonų eurų per metus suma už dažnio reguliavimą iki sinchronizavimo su Europos energetikos sistema.

Apie tai Estijos elektros tinklų operatorės "Elering" vadovas Taavi Veskimagi (Tavis Veskimagis) pasakė interviu "Postimees".

Be to, Rusijos Federacijai netrukus nereikės, kad Baltijos šalys reguliuotų Kaliningrado elektros tinklų dažnį, nes Kaliningrade sukurta nepriklausoma energetikos sistema.

"Tiesą sakant, čia nėra nieko neteisingo, ji (Rusija — Sputnik) faktiškai suteikia mums dažnio reguliavimo paslaugą. Klausimas dėl sąskaitos dydžio, kuris negali būti didesnis už išlaidas, kurias mes patys turėtume patirti, stydami ir eksploatuodami panašius pajėgumus. Mes įvertinome jį 30 milijonų eurų per metus suma", — pasakė Veskimagis.

"Elering" vadovas taip pat pažymėjo, kad iki šiol niekas Rusijai nemokėjo už reguliavimą.

Savo ruožtu Rusijos energetikos ministerija pareiškė, kad Maskva ir Talinas nesiderėjo dėl naujų punktų įtraukimo į sąskaitas už elektros energiją, įskaitant mokestį už dažnio reguliavimą elektros tinkluose po nepriklausomos energetikos sistemos paleidimo Kaliningrado srityje.

Energetikos sistemą Kaliningrado srityje planuojama išbandyti 2019 metų gegužę. Ji bus atjungta nuo Baltijos šalių tinklo ir bus patikrintas jos darbas izoliuotu režimu.

Šiuo metu Kaliningrado srities energetikos sistema yra sujungta su Rusija per Baltarusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos elektros tinklus. Ateityje regiono energetinę saugą užtikrins keturios naujos jėgainės, kurių bendras pajėgumas yra apie 1 GW.

Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija

Rusija atlieka darbus Kaliningrado srityje dėl Lietuvos pasitraukimo iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Baltijos šalių sinchronizacija su Europos energetikos sistema turėtų būti įgyvendinta iki 2025 metų.

Spalio mėnesį Baltijos šalių elektros tinklų operatoriai pateikė bendrą paraišką Europos Komisijai, kad gautų finansavimą pirmajam regiono sinchronizacijos su kontinentine Europa etapui. Projektas kainuos milijardą eurų.

Kai kurie ekspertai mano, kad po Lietuvos išėjimo iš BRELL, šalis turės tik energijos tiekimus iš Lenkijos per elektros jungtį "NordBalt", kuri veikia su sutrikimais.

93
Tegai:
Rusija, Baltijos šalys, BRELL, Lietuvos pasitraukimas iš BRELL
Dar šia tema
Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
Baltijos šalys prašo 432,5 mln eurų elektros tinklams sinchronizuoti
Pigiausią energiją Lietuvai parduoda Kaliningradas ir Baltarusija
Niujorko vertybinių popierių birža

Apskaičiuota koronaviruso žala pasaulio ekonomikai

(atnaujinta 15:45 2020.09.19)
Remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos prognozėmis, pasaulio BVP šiemet sumažės 4,5 proc.

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Koronaviruso pandemija pasaulio ekonomikai iki 2021 metų pabaigos kainuos 7 trilijonus dolerių. Tai Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vyriausioji ekonomistė Laurence Boone pasakė interviu laikraščiui "Les Echos".

"Pasaulio ekonomika neketina greitai atsigauti. Su virusu teks gyventi daug mėnesių. Tai atmeta galimybę greitai grįžti prie ankstesnės ekonominės veiklos. Tai yra didelis sukrėtimas", — sakė Boone.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.
Ji taip pat pridūrė, kad jei kai kurios šalys nutrauks biudžetinę paramą, tai dar labiau pablogins situaciją.

Remiantis EBPO prognozėmis, pasaulio BVP šiemet sumažės 4,5 proc.

Anksčiau "Bloomberg" pranešė, kad išsivysčiusių šalių vyriausybės išleido trilijonus dolerių gelbėjimo priemonėms, siekiant kiek įmanoma palaikyti ekonomiką pandemijos metu. Nepaisant to, dar išlieka daug baimių dėl artėjančios krizės.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 30,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 947 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas
Pinigai

Europoje pasiūlyta įvesti minimalų atlyginimą  

(atnaujinta 15:39 2020.09.19)
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen taip pat ragino didinti investicijas į technologijas, kad Europa galėtų aktyviau konkuruoti su Kinija ir JAV

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pasiūlė įvesti minimalų atlyginimą ES, nes daugelis neturi pakankamai lėšų pragyventi, rašo "Reuters".

Minimalus atlyginimas Europos šalyse šių metų liepą svyravo nuo 312 eurų per mėnesį Bulgarijoje iki 2142 eurų Liuksemburge. Be to, EK vadovė pateikė planą iki 2030 metų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ES bent 55 proc. (palyginti su 1990 metų lygiu).

Ji taip pat ragino didinti investicijas į technologijas, kad Europa galėtų aktyviau konkuruoti su Kinija ir JAV.

2020 metų antrąjį ketvirtį Europos Sąjungos šalių ekonomika sumažėjo rekordiškai 14,4 proc. Vasaros viduryje ES šalių vadovai susitarė dėl situacijos gelbėjimo plano, kuriam būtų skiriama 750 milijardų eurų.

Didžioji šių pinigų dalis (500 mlrd.) bus skiriama negrąžinamoms dotacijoms ES šalims, kurias labiausiai paveikė pandemija.

Lietuvoje minimalus darbo užmokestis 2020 metų sausio 1 dienos duomenimis buvo 607 eurai.

Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
© Sputnik /
Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
Tegai:
Europa, atlyginimas, Europos Komisija (EK)
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pareiškimus apie BelAE nepelningumą
Nepaisant ekonomikos sunkumų dėl COVID-19, lietuvių indėliai bankuose sparčiai augo
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą