Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka.

Lenkijos užsienio reikalų ministras pavadino "Nord Stream-2" Ukrainos žudiku

99
(atnaujinta 17:23 2019.01.04)
Čaputovičius pasiūlė paskirti specialųjį JT Generalinio Sekretoriaus pasiuntinį Ukrainai ir, apskritai, paragino JAV ir Europos institucijas surengti derybas Normano formatu

VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Dujotiekio "Nord Stream-2" projektas naikina sankcijų Rusijai poveikį ir yra Ukrainos "žudikas", sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius interviu leidiniui Handelsblatt.

Pasak ministro, Europa turėtų nutraukti projektą.

""Nord Stream-2" žudo Ukrainą. Jei Rusijos dujų tranzitas per Ukrainos teritoriją sumažės, šalis praras ne tik reikšmingas pajamas, bet ir, visų pirma, apsaugos nuo tolesnės "Rusijos agresijos" garantiją", — sakė jis.

Be to, Čaputovičius apkaltino Vokietiją ir Austriją "apgaule ir priešiška Europai pozicija".

"Mes palaikome Europos Sąjungos poziciją. Tačiau Vokietija ir Austrija naudoja įvairius apgaulingus manevrus ir nori taikyti išimtis "Nord Stream-2", todėl vis dar neturime bendros Europos nuomonės", — sakė Lenkijos ministras.

Be to, Čaputovičius pasiūlė paskirti specialųjį JT Generalinio Sekretoriaus pasiuntinį Ukrainai ir, apskritai, paragino JAV ir Europos institucijas surengti derybas Normano formatu.

"Vokietija ir Prancūzija gali manyti, kad atstovauja Europai, bet akivaizdu, kad taip nėra", — pažymėjo jis.

Dujotiekis "Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
99
Tegai:
derybos, Ukraina
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (218)
Dar šia tema
Buvęs Vokietijos kancleris paaiškino, kodėl JAV yra prieš "Nord Stream-2"
"Dramblys ir blusa": kaip Lietuvos prezidentė kovojo su "Shell" vadovu
Rusijos ambasadorius: Austrija tiki sėkmingu "Nord Stream-2" įgyvendinimu
"Naftogaz" įvardijo finansinių pretenzijų "Gazprom" sumą