Dešrelės, archyvinė nuotrauka

Joniškio įmonė realizavo Lietuvoje daugiau nei 34 t neaiškios kilmės dešrelių

36
(atnaujinta 11:22 2019.01.07)
Joniškio žemės ūkio bendrovė iš nenustatytų tiekėjų įsigijo mėsos produktų ir realizavo juos kitoms Lietuvos įmonėms ir asmenims

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą dėl galimos šešėlinės prekybos mėsa, nustatė, kad realizuota daugiau nei 34 tūkst. kilogramų dešrelių, sardelių ir kitų mėsos produktų, kurių įsigijimo kilmė neaiški, rašoma FNTT pranešime žiniasklaidai.

Turimais ikiteisminio tyrimo duomenimis, viena Joniškio žemės ūkio bendrovė iš nenustatytų tiekėjų įsigijo mėsos produktų ir realizavo juos kitoms Lietuvos įmonėms ir asmenims, vykdantiems veiklą pagal individualias pažymas. Tačiau šias ūkines operacijas buhalterinėje apskaitoje užfiksuoti "pamiršo" ir 48,6 tūkst. eurų PVM į valstybės biudžetą nesumokėjo.

Kratų metu rastos sąskaitos faktūros, pagal kurias produkcija buvo pristatoma pirkėjams, tačiau jos ir už produkciją gautos pajamos neįtrauktos į bendrovės apskaitą. Bendrovės vadovai su FNTT pareigūnais bendradarbiauti atsisakė.

Žemės ūkio bendrovės pirmininkui ir buhalteriui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 220 straipsnio "Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas" 1 dalį ir 222 straipsnio "Apgaulingas apskaitos tvarkymas" 1 dalį. Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmams. Ikiteisminį tyrimą koordinavo Šiaulių apygardos prokuratūra.

FNTT atlieka ir kitą ikiteisminį tyrimą dėl minėtos bendrovės vykdytos šešėlinės prekybos mėsa.

36
Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Importo kontrolės metu buvo sulaikyta 40 t nesaugių maisto produktų
Į Lietuvos rinką pateko nesaugių plastikinių buteliukų ir gertuvių
Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 80 tonų nesaugių žuvų produktų