Saulės jėgainės, archyvinė nuotrauka.

"Maxima" įrengs saulės jėgaines

22
(atnaujinta 14:46 2019.01.16)
Šiemet prekybos tinklas be finansinės paramos ir skatinimo investuoja į saulės jėgainių įrengimą ant dalies parduotuvių stogų

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuviškas prekybos tinklas "Maxima", siekdamas mažinti veiklos sąnaudas bei poveikį aplinkai, didina investicijų į tvarią energetiką apimtis, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Šiemet prekybos tinklas be finansinės paramos ir skatinimo investuoja į saulės jėgainių įrengimą ant dalies parduotuvių stogų.

"Investuodami į atsinaujinančius energijos sprendimus, įgyjame dar daugiau galimybių mažinti tiek veiklos sąnaudas, tiek poveikį aplinkai, o sutaupytas lėšas – skirti naujiems sprendimams, kuriantiems didesnę vertę mūsų klientams. Pirmąją saulės jėgainę planuojame įrengti ant Vilniaus Žvirkos g. įsikūrusios "XX" formato parduotuvės stogo", – sako "Maximos" generalinė direktorė Kristina Meidė.

Anot jos, iki šio pavasario ant "Maximos" parduotuvės stogo planuojama įrengti 123 kW galios saulės jėgainę, kurią sudarys 440 modulių. Jėgainė turėtų padengti apie 1120 kvadratinių metrų plotą. Skaičiuojama, kad per metus ji pagamins apie 110 tūkst. kWh elektros energijos arba apie 20 proc. parduotuvėje sunaudojamo energijos kiekio. Saulės jėgainės dėka šios "Maximos" parduotuvės CO2 emisijos sumažės beveik 54 tonomis per metus.

Visą saulės jėgainės pagaminta energija bus panaudota parduotuvės reikmėms. Jėgainė leis ne tik pasigaminti žalios energijos, bet taip pat optimizuos elektros vartojimą – energija bus gaminama tada, kai jos daugiausiai reikia parduotuvei, tai yra vasaros metu, kai parduotuvėje veikia oro kondicionavimo sistemos ir elektra būna pati brangiausia. 

Šiandien kas penktoje "Maximos" parduotuvėje įdiegti energijos išteklius taupantys sprendimai, o kasmet vis daugiau investicijų tenka energetiškai efektyvioms šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemoms, įskaitant energiją taupančius kondensacinius katilus bei šilumos siurblius. Taip pat atnaujinamos šaldymo sistemos leidžia ne tik gerokai mažiau suvartoti elektros energijos, bet ir padeda atgauti šilumos energiją, kuri panaudojama parduotuvių patalpų šildymui bei karšto vandens ruošimui.

22
Tegai:
prekybos tinklas
Dar šia tema
Energija tik iš atsinaujinančių šaltinių: Lietuvos vizija 2050 metams
Latvija ir Estija paliko Lietuvą akistatoje su energetiniais sunkumais
"Kauno energija" ant savo pastatų įrengs saulės jėgaines