Dujotiekis, archyvinė nuotrauka.

Šveicarijos teismas panaikino "Gazprom" akcijų areštą projekte "Nord Stream-2 AG"

84
(atnaujinta 08:52 2019.01.18)
Ribojamosios priemonės Rusijos bendrovės aktyvams buvo nustatytos, kilus ginčui dėl tranzito sutarčių su "Naftogaz"

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Šveicarijos teismas nusprendė atšaukti sprendimą dėl "Gazprom" akcijų arešto projektuose "Nord Stream" ir "Nord Stream-2", praneša RIA Novosti.

Naftogaz, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Белоусов

Paaiškėjo, kad šį trečiadienį Cugo kantono teismas atšaukė praėjusių metų gegužės mėnesį priimtą sprendimą, kuriame  įpareigojo Šveicariją taikyti apribojimus "Gazprom" akcijoms "Nord Stream AG" ir "Nord Stream-2 AG".

Kaip pažymėta bendrovės pranešime, Rusija ir toliau gins savo teises.

"Gazprom" turtas areštuotas pernai Ukrainos "Naftogaz", kuris Stokholmo arbitražo sprendimu ketina susigrąžinti 2,56 mlrd. dolerių, prašymu.

Tačiau iš tiesų laikinosios priemonės turėjo įtakos ne Rusijos bendrovės akcijoms, o "Gazprom" teisei pateikti reikalavimus "Nord Stream AG" ir "Nord Stream-2 AG".

Ginčas tarp "Gazprom" ir "Naftogaz"

Praėjusią žiemą Stokholmo prekybos rūmų arbitražas priėmė sprendimą byloje tarp Rusijos ir Ukrainos įmonių dėl dujų tranzito ir tiekimo sutarčių.

Elektros tiekimo linijos, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Teismas iš dalies patenkino "Naftogaz" reikalavimus ir nurodė, kad Rusija privalo sumokėti 4,6 mlrd. JAV dolerių, tačiau atsižvelgdama į Kijevo nuolatinį kuro naudojimą, "Gazprom" turi sumokėti beveik pusę sumos — 2,56 mlrd. JAV dolerių. Rusijos bendrovė ginčijo šį sprendimą.

Po to Ukraina paskelbė, kad ketina atgauti pinigus prievarta, o Šveicarijoje, Nyderlanduose ir JK inicijavo "Gazprom" turto areštą.

Dabar Rusijos bendrovė siekia peržiūrėti Švedijos apeliacinio teismo sprendimą, kuris pakeitė ankstesnį sprendimą, užkirtusį kelią "Naftogaz" bandymams areštuoti "Gazprom" turtą. "Gazprom" taip pat kovoja dėl savo teisių Šveicarijoje, Nyderlanduose ir JK.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

 

 

84
Tegai:
Ukrainos "Naftogaz", Rusija
Dar šia tema
Kijevas paskelbė apie grėsmę valstybės biudžetui dėl "Naftogaz" atlyginimų
"Gazprom": Rusijos SGD terminalas panaikino tranzito per Lietuvą rizikas
Ką norėjo pasakyti Rusija, "nutraukdama" dujų tranzitą per Lietuvą