Nešiojamas kompiuteris, archyvinė nuotrauka.

Liūdna žinia sukčiautojams: bus taikomas atvirkštinis PVM apmokestinimas

115
(atnaujinta 12:14 2019.01.22)
Europos Komisija įsiklausė į Lietuvos argumentus ir patenkino prašymą leisti taikyti atvirkštinį PVM apmokestinimo mechanizmą standžiųjų diskų (angl. hard drives) tiekimams

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Briuselyje finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Europos Komisijos komisaru Pjeru Moskovičiu (Pierre Moscovici), atsakingu už ekonomikos, finansų ir mokesčių, muitų sritis, praneša Finansų ministerija.

Susitikimo metu diskutuota apie aktualiausias Europos Sąjungos valstybėms mokesčių problemas bei aptartas itin svarbus Lietuvai PVM sukčiavimo užkardymo klausimas. Komisaras pasidžiaugė, kad Lietuva aktyvi šioje srityje ir teikia konstruktyvius pasiūlymus.

Pasak finansų ministro, džiugu, kad Europos Komisija įsiklausė į Lietuvos argumentus ir patenkino prašymą leisti taikyti atvirkštinį PVM apmokestinimo mechanizmą standžiųjų diskų tiekimams.

Ministro manymu, toks pats mechanizmas, Tarybai priėmus PVM direktyvos pakeitimus, galėtų būti taikomas ir planšečių, nešiojamųjų kompiuterių, mobiliųjų telefonų pardavimo atvejais.

"Tai reiškia, kad PVM už šias prekes mokės ne pardavėjas, kuris kartais "pamiršta" sumokėti mokestį valstybei, o pirkėjas. Tai sumažins galimybes piktnaudžiauti", — teigė ministras Vilius Šapoka.

Kita svarbi sritis, kur reikėtų papildomų priemonių kovoje su PVM sukčiavimu, — prekyba naftos produktais. Ministras ir komisaras diskutavo apie galimus sprendimus šioje srityje.

Sukčiautojai PVM minėtuose ekonominės veiklos sektoriuose kasmet valstybės biudžetui daro milijoninę žalą (apytiksliai netenkama 26 mln. eurų).  Šiuo metu taikomos priemonės efektyvios, tačiau nepakankamos, todėl ieškoma kitų būdų, kuriais būtų panaikinamos galimybės sukčiauti PVM.

115
Tegai:
pridėtinės vertės mokestis (PVM), Lietuva, Europos Komisija
Dar šia tema
Vyriausybė pasirinko sprendimus, kaip pažaboti kainų augimą
Paaiškėjo, kurio didmiesčio gyventojai daugiausiai moka už šilumą
Lietuvos Seimas nusprendė apsvarstyti pasiūlymą sumažinti PVM