Nord Stream-2 statyba

Lenkija turės suderinti savo dujotiekį su "Gazprom", rašo žiniasklaida

71
(atnaujinta 09:37 2019.01.29)
Varšuva negalės išvengti susitarimo, nes jos dujotiekis susikirs su Rusijos ir Vokietijos dujotiekiu, pranešė analitikas

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Dujotiekio projektą "Baltic Pipe", kuris Lenkijoje pristatomas kaip "Nord Stream-2" alternatyva, reikės suderinti su Rusijos koncernu "Gazprom", praneša "Financial Times".

Leidinyje pažymima, kad maršrutas, kuriuo bus nutietas "Baltic Pipe", vienaip ar kitaip susikirs su "Nord Stream-2".

Pasak analitiko Roberto Tomaševskio, kurį cituoja "Financial Times", šiuo atveju Lenkija turės sudaryti sutartį su "Gazprom". Analitiko teigimu, Rusijos koncernas gali atidėti šio klausimo sprendimą.

Projektas "Baltic Pipe"

2017 metų birželį Lenkija ir Danija susitarė statyti dujotiekį "Baltic Pipe". Pagal memorandumą, projektas turėtų būti įgyvendintas 2022 metais. Dujotiekio kaina sieks beveik 1,7 milijardo eurų. Iš šios sumos šiek tiek daugiau nei pusė atiteks Lenkijos dujų operatoriui "Gaz-System".

Varšuva mano, kad šiuo metu galiojanti sutartis su "Gazprom" yra nepelninga. Iš Lenkijos pusės dažnai skamba pažadai visiškai atsisakyti Rusijos dujų po 2022 metų. Kita vertus, po sutarties sudarymo energetikos bendrovės "Hermes Energy Group" valdybos narys Piotras Kaspšakas pažymėjo, kad dujotiekio statyba gali būti neužbaigta laiku, o tai sukeltų daug rimtų pasekmių Lenkijai.

"Nord Stream-2" statyba

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

Kai kurios šalys, įskaitant JAV ir Ukrainą, prieštarauja projekto įgyvendinimui. Vašingtonas, kritikuodamas dujotiekio statybą, siekia savo interesų, susijusių su Amerikos suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimu į Europą. Be to, projekto nepalaiko Lietuva, Latvija ir Lenkija.

Projekto "Nord Stream-2" priešininkai vadina jį politiniu, tačiau Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad ketina statyti dujotiekį tik dėl ekonominių priežasčių. Maskva ne kartą ragino nepriimti "Nord Stream-2" kaip politinės ar kitokios įtakos priemonės.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieсkis šeštadienį pareiškė, kad neįmanoma užkirsti kelio dujotiekio "Nord Stream-2" statybai. Pasak politiko, Rusija yra didžiulė valstybė, o Vokietijos ekonomika yra ketvirta pagal dydį pasaulyje, todėl nėra lengva ką nors šioms šalims uždrausti.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
71
Tegai:
Gazprom, Rusija, Lenkija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)
Dar šia tema
Ragina apvogti, kad Rusija išsigąstų: ką slepia "Nord Stream-2" oponentai
Lenkijos užsienio reikalų ministras pavadino "Nord Stream-2" Ukrainos žudiku
JAV ambasadorius pakomentavo grasinimus dėl "Nord Stream-2"
Šveicarijos teismas panaikino "Gazprom" akcijų areštą projekte "Nord Stream-2 AG"
Vokietijos vyriausybė apibrėžė poziciją "Nord Stream-2" atžvilgiu