Paroda AgroBalt Vilniuje

Lietuva padidino eksportą ir importą su Rusija

108
(atnaujinta 09:49 2019.02.09)
Statistikos departamento duomenys rodo, kad didžiausią prekių apyvartą Lietuvos Respublika turi su Rusija

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Rusija išlieka pagrindine prekybos partnere Lietuvai, rodo šalies Statistikos departamento duomenys.

Praėjusiais metais Lietuvos eksportas į kaimyninę šalį sudarė 14 procentų ir padidėjo 1,4 procento — iki 3,974 milijardo eurų. Importas iš Rusijos taip pat buvo didžiausias — 14,8 procento, 4,58 milijardo eurų.

Be to, 2018 metais Lietuva taip pat daug eksportavo į Latviją (9,7 procento), Lenkiją (8,2) ir Vokietiją (7,3). Būtent lietuviškos kilmės prekės daugiausia buvo importuojamos į Lenkiją (9,2 procento), Vokietiją (9,1), JAV (7,9), Latviją (7,6) ir Švediją (7,1).

Vokietija (11,9 proc.), Lenkija (11,3) ir Latvija (6,9), be Rusijos Federacijos, tapo šalimis, kurių produkcijos Lietuva importavo daugiausia.

Statistikos departamento duomenimis, gruodžio mėnesį Lietuva eksportavo prekes už 2,3 milijardo eurų sumą, o importavo už 2,46 milijardo eurų sumą. Metinis rodiklis sudarė apie 28,3 milijardo eurų ir beveik 30,9 milijardo eurų atitinkamai. Užsienio prekybos deficitas per metus sudarė apie 2,6 milijardo eurų.

Apskritai Lietuvos eksportas per metus išaugo 7,3 procento, o importas — 8,6 procento. Augimas susijęs su naftos produktų, tabako ir perdirbtų jo pakaitalų, taip pat įvairių cheminių produktų eksporto padidėjimu. Importo padidėjimą lėmė naftos, sausumos transporto priemonių ir organinių cheminių produktų importo padidėjimas.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad, nepaisant sudėtingų politinių santykių tarp Vilniaus ir Maskvos, Rusija yra svarbi prekybos partnerė Lietuvos Respublikai.

108
Tegai:
eksportas, importas, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Britanijos gyventojai perspėti apie problemas su produktais "kietojo" "Brexit" atveju
Kaliningrado srityje sunaikinta mėsos produkcija iš Lietuvos
Estija nori įvesti muitus elektros energijai iš Rusijos