Rusijos investicijų forumas vyksta Sočyje

Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją

95
(atnaujinta 15:03 2019.02.14)
Santykių su JAV pablogėjimas labai padėjo Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimui

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Prekybos karas tarp Kinijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų atvėrė galimybes Rusijos įmonėms, visų pirma žemės ūkio įmonėms, KLR rinkoje, sakė Che Zhenwei, Kinijos užjūrio plėtros asociacijos (CODA) generalinis sekretorius Rusijos investicijų forumo nuošalyje, praneša RIA Novosti.

"Praėjusieji metai tapo labai svarbūs Rusijai ir Kinijai. Be to, santykiai su JAV tapo bendra problema — tai prekybos karas su Kinija ir sankcijos Rusijai. Tačiau, nepaisant sudėtingos geopolitinės situacijos, mūsų šalys toliau vystosi", — sakė jis.

Che Zhenwei priminė, kad santykių su Jungtinėmis Valstijomis pablogėjimas labai padėjo Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimui — 2018 metais prekybos apyvarta tarp šalių pirmą kartą viršijo 100 mlrd. dolerių, ypač žemės ūkio srityje.

"Pavyzdžiui, 2018 metais sojos pupelių eksportas iš Rusijos į Kiniją padidėjo 1,5 karto ir sudarė 800 tūkst. tonų — tam padėjo prekybos karas tarp Kinijos ir Amerikos, dėl kurio sumažėjo sojų pupelių importas iš Amerikos", — pridūrė jis.

Ekonomisto teigimu, Kinija yra didžiulė rusiškų žemės ūkio produktų rinka — čia prekiaujama ne tik sojos pupelėmis, bet ir kukurūzais, mėsa, grūdais, medumi ir kitomis prekėmis.

"Kinijoje dažnai sakoma: jei Dievas uždaro duris, palieka pravirą langą. Tai reiškia, kad uždarę duris JAV, atidarėme langą Rusijai į Kinijos rinką. Prekybos karas — neigiamas reiškinys, tačiau jis suteikia naujų galimybių trečiosioms šalims, ir turime jas išnaudoti", — teigė jis.

Dmitrijaus Medvedevo vizitas Kinijoje, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Екатерина Штукина

Asociacijos vadovas taip pat sakė, kad dabar daugelis Kinijos įmonių baiminasi, jog dėl JAV sankcijų Rusijai jos turės problemų dėl atsiskaitymo doleriais su sandorio šalimis.

"Manau, kad galimos sankcijos atsiskaitymui doleriais taip pat yra naujos galimybės didinti atsiskaitymus nacionalinėmis valiutomis, turime jas išnaudoti ir padidinti. Tačiau kol kas tai dar sunku", — pripažino jis.

Rusijos investicijų forumas vyksta Sočyje vasario 14-15 dienomis. MIA "Rossija segodnia" yra bendras forumo informacinis partneris.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
95
Tegai:
Kinija, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (252)
Dar šia tema
Kinija apmokestino muitais prekes iš JAV
Lietuva ketina peržiūrėti savo poziciją santykiuose su Kinija
Trampas papasakojo, kuo Kinija pavojingesnė už Rusiją
JAV žiniasklaida: Rusija ir Kinija formuoja "Rytų Atlantą"