Dujotiekis, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalyse atsiras vieninga dujų rinka, bet be Lietuvos

124
(atnaujinta 14:38 2019.02.15)
Tai atsitiks po to, kai bus paleistas dujotiekis "Balticconnector", kuris turėtų sujungti Estijos ir Suomijos dujų perdavimo sistemas

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Suomija, Estija ir Latvija nuo 2020 metų pradžios įves vienodus gamtinių dujų importo tarifus ir taip atvers savo rinkas konkurencijai, pranešė Suomijos užimtumo ir ekonomikos ministerijos spaudos tarnyba.

Tai atsitiks po to, kai pradės veikti "Balticconnector" dujotiekis, statomas tarp Suomijos ir Estijos.

Ketvirtadienį Espoo mieste buvo pasirašytas trijų šalių dujų perdavimo sistemos operatorių susitarimas dėl kuro tiekimo tarifų atsisakymo.

Pasak Suomijos aplinkos, energetikos ir būsto ministro Kimmo Tiilikainen, susitarimas reiškia, kad pirmasis regioninės dujų rinkos, kuri sujungs Suomiją ir Baltijos šalis, kūrimo etapas bus baigtas kitų metų pradžioje.

Naujas dokumentas pašalins dujų tiekimo prie Suomijos, Estijos ir Latvijos sienų tarifus ir nuo 2020 metų nustatys bendrą mokestį visuose dujų importo taškuose.

Kaip tikėtasi Helsinkyje, susitarimas paskatins konkurenciją Suomijos dujų rinkoje ir pagerins regioninės rinkos veikimą, nes tokiu būdu sulygins regioninius dujų kainų skirtumus ir palengvins dujų įsigijimą iš įvairių tiekėjų.

"Balticconnector" dujotiekio statyba prasidėjo Suomijos mieste Inkoo praėjusių metų birželį. Dujotiekio tiesimo Suomijos įlankos dugne planai atsirado dar 2014 metais. Kaip tikisi Suomijos ir Estijos valdžios, dujotiekis taps Baltijos regiono alternatyviu kuro tiekimo šaltiniu ir bendros rinkos atsiradimo pagrindu.

124
Tegai:
Suomija, Baltijos šalys, dujų kaina, dujotiekis, dujos
Dar šia tema
Ukraina pareiškė, kad smarkiai išaugo Rusijos dujų tranzitas
Žiniasklaida: ES dujų direktyvos pataisos apgins "Nord Stream-2"
Linkevičius kviečiamas paaiškinti Lietuvos poziciją dėl "Nord Stream-2"