Kaziuko mugė - 2018, archyvinė nuotrauka

Dėl žymiai padidėjusių kainų Kaziuko mugėje atsisako dalyvauti amatininkai

113
(atnaujinta 14:55 2019.02.27)
Kainų šuolis priverčia ilgaamžius Kaziuko mugės dalyvius šiemet atsisakyti dalyvauti, nes tai, kas pernai kainavo apie 40 eurų, šiais metais apsieina 200 eurų

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Penktadienį sostinėje prasideda Kaziuko mugė. Nors mugėje dalyvaus daugiau nei tūkstantis tautodailininkų, amatininkų ir kitų prekybininkų, jie skundžiasi išaugusiomis kainomis. Mugės organizatoriai sako, kad kainos padidėjo, nes dabar apskaičiuojamos skaidriai — įtraukiami visi mokesčiai, teigiama LRT reportaže.

Specialiai verbų rišėjos Teresos Michalkevič gamintą verbą prezidentė Dalia Grybauskaitė padovanojo popiežiui. Nors verbų rišimo tradicija Vilniaus krašte įtraukta į nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, šiemet verbų rišėja Kaziuko mugėje nedalyvaus. 

"Praėjusiais metais mes 46 eurus mokėjome, o dabar, kai paskambinau ir paklausiau Kaziuko mugės organizatorių, pasakė — 186 eurai ir dar plius kelionės mokesčiai. Tai iš viso apie 250 eurų, čia reikia pusę verbų parduoti, kad tik grįžtų tie pinigai", — sakė verbų rišėja Teresa.

Vilniaus savivaldybė tikina, kad dabar kainos išaugo, nes esą naujieji mugės organizatoriai vietų pardavimus vykdo skaidriai. Organizatorius nuspręsta pakeisti dėl anksčiau esą buvusių neskaidrių prekybos susitarimų. Pasak savivaldybės, kai kurie prekybininkai gali gauti lengvatų. Pavyzdžiui, tautodailininkai ir amatininkai, kuriems priskiriamos ir verbų rišėjos, turinčios tautinio paveldo sertifikatą, gali gauti lengvatą iš Žemės ūkio ministerijos.

"Remiantis atgarsiais, kuriuos mes kartais girdime iš prekybininkų, tai kai kurie dalykai vyksta tiesiog dėl nesusipratimų. Tiesiog nepabendraujama su organizatoriais arba neteisingai suprantama informacija. Visi prekybininkai, kurie į mus kreipėsi, tai tikrai su jais visais buvo surastas kažkoks kompromisas dalyvauti", — LRT Televizijai sakė Vilniaus savivaldybės atstovas Gintaras Karanda.

Mugės organizatoriai tikina, kad verbų rišėjoms parūpintos specialios vietos aplink bažnyčias, cerkves. Siekiama, kad žmonės pirktų ne užsienietiškas, o lietuviškas verbas. Pasak organizatorių, jų rišėjų šiemet užsiregistravę apie 90.

Kaziuko mugės dalyviai mokėjo už prekyvietę labai skirtingas kainas >>

Dėl padidėjusių kainų Kaziuko mugėje nedalyvaus ir daugiau kasmet savo dirbinius pardavinėjančių amatininkų. Kai kurie iš jų kooperuosis prekiauti po vienu stogu. Nors iš viso prekybininkų paviljonai drieksis daugiau nei 4 kilometrus, vis dar likę laisvų vietų — apie 200. 

"Mes stovėdavome Maironio gatvėje, šalia Vilniaus Dailės akademijos, tai mūsų palapinė būdavo 3x3 metrų dydžio ir mokėdavome apie 70 eurų už vietą. O šiuo metu kaina yra apie 200–300 eurų. Tai pabrango kelis kartus, galite patys paskaičiuoti, mes tiesiog tikrai nedalyvausime", — apie pasikeitusias kainas kalbėjo keramikė Simona Benetytė.

Šiais metais Kaziuko mugėje dalyvaus daugiau nei 1 500 prekybininkų. Didesnė dalis dalyvių prekiaus ne maisto gaminiais. Daugiau kaip 150 amatininkų ir maisto gamintojų atvyks iš kaimyninių šalių — Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos — įsikurs Rotušės ir Lukiškių aikštėse. Katedros a., prie Gedimino paminklo, įsikurs Dizaino skveras, kuriame savo darbus pristatys daugiau kaip 70 dizainerių ir šiuolaikinio meno kūrėjų.

113
Tegai:
amatininkai, Kaziuko mugė
Temos:
Kaziuko mugė (31)
Dar šia tema
Senovės amatai ir lietuviški patiekalai: Vilniuje įvyko Kaziuko mugė
Prekyba maistu Kaziuko mugės metu vyko be sanitarinių normų pažeidimų
Sostinės Kaziuko mugę rengs naujas organizatorius
Kaziuko mugė 2019 — Vilniuje ribojamas eismas
Kaziuko mugė Lukiškių aikštės čiuožykloje: pramogos ir išskirtiniai pasirodymai