Elektros perdavimo linijos

Lietuvos gyventojams dėl lengvatų įmonėms pabrangs elektra

85
(atnaujinta 11:50 2019.03.05)
Remiantis kainų komisijos skaičiavimais, elektros energijos tarifas gyventojams gali padidėti daugiau nei dviem procentais

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė leido stambioms įmonėms susigrąžinti dalį už elektrą sumokėtų pinigų, praneša LRT.

Tokiu būdu valdžios institucijos nori paskatinti pramonės įmones investuoti į atsinaujinančią energiją. Pažymima, kad lengvatas gaus tos įmonės, kurios naudoja itin daug elektros energijos. Tokių įmonių gali būti iki 150.

Dėl to Lietuvoje gali padidėti kitų prekių ir paslaugų kainos. Tačiau, pasak ekonomistų, atskirų įmonių produkciją brangins ne tiek elektra, kiek darbo užmokesčio kilimas.

"Dėl pabrangusios elektros ir dujų infliacija šiemet bus 0,5 procento punkto didesnė nei pernai. Na, tai nėra labai mažai, bet tuo pačiu metu mes šiemet turime pigesnę naftą, lyginant su praėjusiais metais, ir kas sumažina infliaciją maždaug 0,3 procento punkto. Tai bendras efektas yra beveik neutralus", — pasakė ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Kitas specialistas, Žygimantas Mauricas, mano, kad elektros energijos kainų kilimą kompensuoja naftos kainų kritimas, taip pat maisto žaliavų, kitų kainų kritimas arba bent jau stabilumas.

Tačiau stambioms įmonėms suteiktą nuolaidą teks padengti kitiems vartotojams, taigi, ir gyventojams.

Kitais metais, kainų komisijos skaičiavimu, elektros tarifas gyventojams gali padidėti iki 2,5 procento.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas mano, kad vartotojai nepajaus šių pokyčių.

Šiemet elektros tarifas gyventojams padidėjo dešimtadaliu.

85
Dar šia tema
Kruonio HAE bus įrengta plūduriuojanti saulės jėgainė
Lietuvoje vėl atpigo elektra
ESO pirks išmaniosios apskaitos infrastruktūrą
Lietuva perleidžia Liuksemburgui dalį atsinaujinančios energetikos statistikos
Lietuva nori pakeisti Baltarusijos AE gamtinėmis dujomis