Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Lenkijos ministras JAV apskundė Vokietiją ir Rusiją dėl "Gazprom"

55
(atnaujinta 11:33 2019.03.12)
Pasak Piotro Naimskio, projektas "Nord Stream-2" "kenkia Vakarų sąjungininkų interesams"

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Statomas dujotiekis "Nord Stream-2" sustiprins Rusijos bendrovės "Gazprom" dominavimą Europos energetikos rinkoje, sakė Lenkijos energetikos infrastruktūros ministras Piotras Naimskis.

Lenkijos politikas išreiškė panašią mintį strateginės energetikos konferencijos dėl "CERAWeek", vykusios Hiustone, metu. Renginyje dalyvavo ir JAV energetikos sekretorius Rikas Peris (Rick Perry).

"Šis projektas <...> yra politinis, tarp Rusijos ir Vokietijos labiau pagrįstas politika, o ne ekonomika. Jis taip pat pabrėžia mūsų transatlantinių santykių svarbą, nes kenkia Europos sąjungininkų solidarumui. Jis palaiko interesus, kurie neatitinka Vakarų sąjungininkų interesų", — Naimskį cituoja RIA Novosti.

Be to, šalys aptarė JAV suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimą ir kibernetinio saugumo klausimus energetikos sektoriuje.

Vašingtonas aktyviai priešinasi "Nord Stream-2" statybai, nes nori tiekti savo SGD į Europos rinką. Tai nėra naudinga Europos vartotojui, nes Rusijos dujotiekio dujos yra pigesnės. Tuo tarpu Jungtinės Valstijos nuolat sieja "energetinio saugumo" klausimus su mažesniu Rusijos dujų tiekimu į ES.

Lenkija laikosi Amerikos, o ne Europos politikos dėl "Nord Stream-2" statybos. Pernai Varšuva pasirašė SGD tiekimo sutartis su Jungtinėmis Valstijomis. Viena iš jų apima 2 mln. tonų SGD tiekimą į Lenkiją per 20 metų. Pagal kitą, Lenkija gaus dar 29,5 mln. tonų suskystintų dujų. Be to, Lenkija tikisi tapti "dujų mazgu" regione ir tiekti Amerikos SGD į kitas Europos šalis.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
55
Tegai:
Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (130)
Dar šia tema
JAV paragino visus laikytis ryžtingos pozicijos prieš "Nord Stream-2"
Austrijos kancleris pasakojo Trampui apie planus dėl "Nord Stream-2"
Vokietija: "Nord Stream-2" stabilizuos dujų tiekimą į Europą
ES dujų direktyva beveik neturės įtakos "Nord Stream-2", tvirtina "Gazprom"
Dauguma Vokietijos gyventojų palaiko "Nord Stream-2", rodo apklausa