Maskva

Lietuvos ekspertė papasakojo apie Rusijos rinkos patrauklumą investicijoms

69
(atnaujinta 13:18 2019.03.22)
Investavimo ekspertė Jolanta Jurga pažymėjo, kad Europos ekonomika lėtėja, tačiau besivystančios šalys turi didžiausią potencialą augti

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Besivystančios rinkos, pavyzdžiui, Rusija, atrodo patrauklesnės investicijoms, nepaisant Europos ekonomikos sulėtėjimo, pareiškė investavimo ekspertė Jolanta Jurga Lietuvos verslo konferencijoje.

Pasak jos, Rusijos rinkoje įmonės yra sąlyginai pigios, o jei naftos kainos padidės, galima tikėtis didelės grąžos.

"Besivystančios rinkos turi didžiausią potencialą augti. Didžiausi investuotojai investicijas nukreipinėja būtent ten, kadangi jų ekonominiai rodikliai atrodo patraukliau", — cituoja ekspertės žodžius LRT.

Jurgos teigimu, didesnė krizė gali ištikti apie 2025 metus. Tačiau pasaulio Centriniai bankai reaguoja į pavojaus ženklus ir šią datą gali atitolinti.

Tuo pačiu metu, 10 procentų žymiausių pasaulio ekonomistų mano, kad krizė įvyks šių metų pabaigoje. 65 procentai mano, kad 2020 metų pabaigoje, o 25 procentai mano, kad tik 2021 metais.

Investavimo ekspertė mano, kad ekonomikos krizės atsikartoja ir jų išvengti nepavyks. "Jos tikrai bus", — sako Jurga.

Jos nuomone, ekonomikos augimas pasaulyje lėtėja ir dėl ​​politinių priežasčių. Tai prekybos karai, "Brexit" bei nauji rinkimai pasaulyje, kurie į politinius postus gali atvesti radikalias jėgas.

Ekspertės vertinimu, šiuo metu Europoje ekonominė situacija yra prastesnė, palyginti su kitais regionais; kiek geriau atrodo tik Skandinavijos šalys. Jurga siūlo susilaikyti nuo investicijų į Europą.

"Blogiausiai atrodo Vokietija. Jos automobilių pramonė susiduria su iššūkiais. Vokietijos neigiamas augimas paveiks visą Europą. Tam tikras grėsmes Vokietijai kelia ir JAV planuojami įvesti muitai automobiliams, aplinkosaugos reikalavimai. Visa tai neskatina Vokietijos geresniems rezultatams", — pasakė ekspertė.

"Brexit" išlieka didžiausia grėsmė Europai, jis labiausiai gali paveikti Prancūziją bei Vokietiją.

69
Tegai:
investicijos, Lietuva, Rusija, Europa