JAV Kongreso rūmai, archyvinė nuotrauka

JAV Kongresas priėmė projektą prieš Rusijos energijos tiekimą į Europą

77
(atnaujinta 08:11 2019.03.26)
Įstatymo projekto tikslas — sumažinti regiono šalių priklausomybę nuo Rusijos dujų tiekimo, didinti konkurenciją rinkoje, skatinti JAV įmones investuoti į energetikos infrastruktūrą Europoje, didinti energijos ir technologijų eksportą iš JAV

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Remiantis balsavimo rezultatais, JAV Atstovų Rūmai priėmė įstatymo projektą, skirtą kovoti su Rusijos energijos tiekimu į Europą, rašo RIA Novosti.

Šis įstatymo projektas pavadintas "Prioritetinės pastangos stiprinti JAV įstaigų bendradarbiavimą siekiant įtikinti Vidurio ir Rytų Europos šalis įvairinti energijos šaltinius ir tiekimo maršrutus, stiprinti Europos energetinį saugumą ir padėti JAV pasiekti pasaulinius energijos tiekimo saugumo tikslus dėl Europos energetinio saugumo ir įvairinimo". 

Už šį projektą balsavo 391 deputatas, 24 — prieš.

Įstatymo projekto tikslas — sumažinti regiono šalių priklausomybę nuo Rusijos dujų tiekimo, didinti konkurenciją rinkoje, skatinti JAV įmones investuoti į energetikos infrastruktūrą Europoje, didinti energijos ir technologijų eksportą iš JAV.

Pagal įstatymo projektą, tai turėtų būti Amerikos užsienio politikos tikslas, kuris būtų remiamas atitinkamų diplomatinių atstovybių pastangomis. Be to, Jungtinėms Valstijoms teikiama tiesioginė parama vamzdynų statybai, kuri turėtų padėti įgyvendinti šį tikslą.

Kad būtų priimtas įstatymas, įstatymo projektą turi patvirtinti Senatas ir pasirašyti JAV prezidentas.

Rusijos Tarptautinio humanitarinių ir politinių studijų instituto ekspertas Vladimiras Bruteras interviu RT sakė, kad Jungtinės Valstijos remia laisvą prekybą ir verslą tik tada, kai jos netrukdo politikai. Pasak jo, Vašingtonas ir toliau priešinasi Rusijos planams didinti dujų eksportą į Europą.

"Pirmiausia, jie nori įtikinti Vokietijos politinį elitą, kad bendradarbiavimo su Rusija plėtra trukdys normaliems Vokietijos ir JAV santykiams. Visa tai tęsis tol, kol europiečiai nepradės priešintis amerikiečiams", — sakė jis.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva, Ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos Vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas pabrėžė, kad neegzistuoja jokios Europos priklausomybės nuo Rusijos dujų tiekimo atžvilgiu. Pasak jo, bendra Rusijos mėlynojo kuro dalis Europos rinkoje nepadidės net ir paleidus "Nord Stream 2" projektą.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
77
Tegai:
energetika, JAV, projektas, įstatymas
Dar šia tema
Energetikos ministras: JAV didina Baltijos regiono energetinį saugumą
JAV ketina Rusiją patraukti atsakomybėn, pareiškė Energetikos ministerija
JAV domisi Vidurio ir Rytų Europos energetikos projektais