Tarptautinis valiutos fondas (TVF), archyvinė nuotrauka

Lietuvai prognozuojamas mažiausias BVP augimas tarp Baltijos šalių

80
(atnaujinta 11:24 2019.04.10)
Prognozuojama, kad šiais bei kitais metais nedarbo lygis Lietuvoje padidės ne mažiau kaip šešiais procentais

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Lietuvos ūkis šiemet ir artimiausius porą metų augs lėčiausiai tarp Baltijos šalių. Tai paskelbė Tarptautinis valiutos fondas (TVF) balandžio mėnesio pasaulio ekonomikos apžvalgoje.

Manoma, kad Lietuvos BVP šiemet augs 2,9 proc., o 2020 metais — 2,6 proc. Latvijoje šie rodikliai bus atitinkamai 3,2 ir 3,1 proc., Estijoje — 3 ir 2,9 proc.

Remiantis TVF prognoze, 2019 metais Lietuvoje nedarbo lygis padidės 6,3 proc., o 2020 metais — 6,2 proc. Latvijoje šiais ir kitais metais nedarbingumas kils iki 7,3 proc., o Estijoje — atitinkamai 4,7 ir 3,5 proc.

Kovo pabaigoje Finansų ministerija sumažino šalies ekonomikos augimo prognozę. Finansų viceministrė Miglė Tuskienė pažymėjo, kad dėl "Brexit", geopolitinės padėties ir Kinijos ekonomikos augimo sulėtėjimo Lietuvoje sulėtėjo bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas.

Statistikos departamento duomenys rodo, kad daugiau kaip 100 tūkst. žmonių Lietuvoje gauna minimalų atlyginimą. 2018 metais minimalus darbo užmokestis Lietuvoje padidėjo iki 400 eurų. Tai mažiausias MMA tarp Baltijos šalių. Praėjusią vasarą trečdalis lietuvių savo šeimos finansinę padėtį apibūdino kaip prastą, tačiau pažymėjo, kad didesnės pajamos leistų jiems būti labiau patenkintiems gyvenimu šalyje.

Nedarbo lygis Lietuvoje 2018 metais
© Sputnik /
Nedarbo lygis Lietuvoje 2018 metais


 

80
Tegai:
Baltijos šalys, BVP, Lietuva
Dar šia tema
Kodėl ekonomika auga, o gyvenimas Lietuvoje negerėja?
Lietuvos TSR ekonomika
"Super senų" ekonomika: Lietuvos laukia pokyčiai į bloga