Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius

Ševčovičius: ES siekia išvengti bet kokios dujų tiekimo krizės

50
(atnaujinta 12:59 2019.04.11)
Ševčovičius teigė, kad, paprastai, importo asortimento sudarymo metu kainos ir tiekimo patikimumas yra esminis rodiklis operatorių ir ES šalių sprendimuose

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. ES norėtų išvengti bet kokios dujų tiekimo krizės, sakė Europos energetikos sąjungos viceprezidentas Marošas Ševčovičius interviu RIA Novosti.

"Manau, kad mums svarbu išvengti bet kokios krizės. Kadangi tai visada, sakyčiau, sukelia sumaištį mūsų piliečių protuose, žinoma, nepadeda ekonomikai, ir visada turi labai neigiamą poveikį abipusiam komerciniam ir politiniam pasitikėjimui. Aš padarysiu viską, kas įmanoma, kad to išvengtume", — sakė Ševčovičius.

"Mes stengiamės būti pasirengę bet kokioms aplinkybėms. Manau, kad svarbiausias dalykas tiekėjui ir transportuotojui yra patikimumas, pasitikėjimas ir sklandus darbas be netikėtumų. Ir to aš siekiau visą šį laikotarpį. Ir aš tikrai džiaugiuosi, kad mums pavyko to išvengti. Kiekvieną žiemą mes radome sprendimą, ir nebuvo jokių neigiamų staigmenų, viskas dirbo taip gerai, kaip buvo įmanoma tokiomis aplinkybėmis. Ir tikiuosi, kad taip bus ne tik kitą žiemą, bet ir artimiausią dešimtmetį", — pabrėžė jis.

Pasak Marošo Ševčovičiaus, dujotiekio dujos vis dar dominuoja ES dujų rinkoje. Be to, jis mano, kad SGD importas ES yra galimybė pagerinti energetinį saugumą ir padidinti konkurenciją rinkoje.

Atsakydamas į klausimą, ar EK mano, jog būtina, kad ES šalys sudarytų daugiau ilgalaikių suskystintų gamtinių dujų importo sutarčių, Ševčovičius teigė, kad, paprastai, importo asortimento sudarymo metu kainos ir tiekimo patikimumas yra esminis rodiklis operatorių ir ES šalių sprendimuose.

Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
© Sputnik /
Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
50
Tegai:
kaina, importas
Dar šia tema
"Naftogaz" pareiškė apie visiško dujų tranzito praradimo riziką
Ekspertas: Šiaurės jūrų kelias supaprastins Rusijos dujų transportavimą į Europą
Rusija Klimkino pareiškimą apie "dujų karą" laiko provokacija
Rados deputatas įvardijo Rusijos dujų tranzito praradimo pasekmes