Mokesčiai, archyvinė nuotrauka

Mokesčių reforma pripažinta geriausiu metų sprendimu verslo aplinkai gerinti

44
(atnaujinta 12:40 2019.04.15)
Investuotojai įvertino Finansų ministerijos iniciatyvas tobulinti biudžeto valdyseną ir mokesčių sistemą

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Aktyviausius ir stambiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija "Investors' Forum" įvertino šalies įmonių ir organizacijų indėlį į verslo aplinkos bei investicinio klimato gerinimą, praneša Finansų ministerija.

Tradicinėje, aštuntojoje "Investors' Forum" metinių apdovanojimų ceremonijoje mokesčių reforma buvo paskelbta geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti.

Pasak asociacijos, investuotojai įvertino Finansų ministerijos iniciatyvas tobulinti biudžeto valdyseną ir mokesčių sistemą.

Pasak "Investors' Forum" vykdomosios direktorės Rūtos Skyrienės, nors Lietuvoje tebėra daugybė skubiai spręstinų iššūkių, šios Vyriausybės ir Finansų ministerijos siekis megzti dialogą ir įsiklausyti į konstruktyvius pasiūlymus įkvepia.

"Pagaliau buvo įvestos "Sodros" įmokų "lubos" šį sprendimą verslo aplinkai gerinti siūlėme dar nuo 2002 metų. Ir vykdomi pokyčiai, ir juntamas ministerijos atvirumas dialogui teigiamai veikia verslo aplinką ir investicinį klimatą", — pabrėžė Skyrienė.

Jos teigimu, nuo šių metų įsigaliojusi reforma leido mokesčių sistemą padaryti proporcingesnę, konkurencingesnę, suteikė jai daugiau tvarkos ir aiškumo.

Opozicijoje esantys socialdemokratai tokiu optimizmu netrykšta. Jų teigimu, Vyriausybė nesugebėjo įgyvendinti daugelio pažadų, o reformos, apie kurias buvo garsiai kalbama (vaiko teisių, mokesčių, pensijų), sukėlė daugiau sumaišties, negu davė rezultatų. 

Pasak Algirdo Syso, Vyriausybė šiek tiek sumažino skurdą, bet su atskirtimi kovą vis pralaimi.

Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
© Sputnik /
Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
44
Tegai:
biudžetas, Finansų ministerija
Dar šia tema
Šimonytė: nauja mokesčių reforma nepraturtins žmonių
Ką pranašauja nauja mokesčių reforma