Kyšininkavimas, archyvinė nuotrauka

Seimo narė: Sveikatos apsaugos ministerija turėtų imtis tikrosios kovos su korupcija

54
(atnaujinta 12:46 2019.04.17)
Pasak Agnės Bilotaitės, sveikatos priežiūrai iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos naudojamos neracionaliai ir nepakankamai efektyviai

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė ragina sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą imtis veiksmingų priemonių kovojant su korupcija sveikatos priežiūros sektoriuje, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Protestas prieš Sveikatos apsaugos ministerijos vaistų reformos
© Sputnik / Владислав Адамовский

Antradienį Valstybės kontrolės paskelbtas Sveikatos priežiūros sistemos vertinimas, pasak parlamentarės, rodo, kad ligšiolinė Sveikatos apsaugos ministerijos veikla, siekiant didesnio skaidrumo ir sistemos efektyvumo, buvo labiau imitacinė nei reali.

"Atlikti auditai parodė, kad kas penktas pacientas Lietuvoje į ligoninę guldomas nesant būtinybės. Pagal gyventojų skaičių gydytojų mums užtenka, įstaigų, teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat, tačiau žmonės vis dar skundžiasi ilgomis eilėmis, kovoja dėl registracijos pas gydytoją. Peršasi išvada, kad sveikatos priežiūrai iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos naudojamos neracionaliai ir nepakankamai efektyviai", — sako Bilotaitė.

Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos teigimu, Lietuva yra viena iš sparčiausiai senstančių Europos Sąjungos šalių. Prognozuojama, kad nuo 2014 iki 2050 metų darbingo amžiaus gyventojų skaičius Lietuvoje sumažės beveik per pusę, dėl to reikės vis daugiau lėšų sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti.

Pasak Seimo narės, Sveikatos apsaugos ministras turėtų imtis lyderystės ir pasiekti, kad sveikatos priežiūros sektorius, kuris iki šiol pagal apklausas įvardijamas kaip labiausiai korumpuotas, veiktų skaidriai. Jos teigimu, iki šiol per mažai dėmesio skiriama sveikatos priežiūros įstaigų vykdomų viešųjų pirkimų kontrolei, nėra užtikrinama, kad įstaigų įsigyjama medicinos įranga būtų maksimaliai naudojama, o pacientai laiku gautų aukščiausios kokybės paslaugas. 

"Tai, kad ministerija užmerkia akis prieš gyventojų skundus dėl neteisėtai reikalaujamų priemokų ligoninėse, yra skandalinga", — sako Bilotaitė.

Nors duodančiųjų kyšį medikams mažėja, didžiausia žala valstybei, pasak Seimo narės, daroma per neskaidrius medikų ir verslo, taip pat ligoninių vadovų ir vietos politikų ryšius. O apie tai paprastai nutylima.

54
Tegai:
lėšos, biudžetas, sveikatos priežiūros įstaigos
Dar šia tema
Sveikatos draudimu apdraustas kas aštuntas Lietuvos gyventojas
Politologas: Baltijos šalims "kova" su Rusija svarbesnė už švietimą ir sveikatos apsaugą
Fiktyvia sutartimi iššvaistytos lėšos neliko nepastebėtos
Kijevas, archyvinė nuotrauka

Rusija ir Ukraina pirmą kartą per daugelį metų aptaria prekybinį bendradarbiavimą

(atnaujinta 19:15 2020.10.21)
Neseniai Rusijos lyderis Vladimiras Putinas palaikė ministro pirmininko Michailo Mišustino idėją leisti prekes į šalį tiekti kai kurioms Ukrainos pramonės įmonėms

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Maskvoje vyksta pirmasis po 2014 metų sausio mėnesio Rusijos ir Ukrainos susitikimas, skirtas prekybiniam ir ekonominiam bendradarbiavimui, praneša RIA Novosti korespondentas.

Kremlius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Apvalųjį stalą organizavo Rusijos prekybos ir pramonės rūmai ir asociacija "Ukrainos mašinų gamintojų ir darbdavių lyga "Ukrmašstroj".

Rusijai atstovauja prekybos rūmų vadovas Sergejus Katyrinas ir sąjungos "Belgorodskaja TPP" generalinis direktorius Vladimiras Gerasimenka, partijos "Opozicijos platforma — Už gyvenimą" politinės tarybos pirmininkas Viktoras Medvedčiukas, Aukščiausiosios Rados deputatas Aleksandras Koltunovičius, asociacijos "Ukrmašstroj" valdybos pirmininkas Vladimiras Saščenka.

Anksčiau Medvedčiukas pareiškė, kad Ukrainos mašinų gamintojų ir darbdavių lyga "Ukrmašstroj" apima daugiau nei 240 įmonių, kurios yra apkrautos 10–30 % dėl to, kad trūksta eksporto į Rusiją.

Neseniai Rusijos lyderis Vladimiras Putinas palaikė ministro pirmininko Michailo Mišustino idėją leisti prekes į šalį tiekti kai kurioms Ukrainos pramonės įmonėms, tarp jų ir bendrovei "Bratslav", mašinų gamybos gamyklai "Barskij" ir kartono bei konteinerių gamyklai "Rubežanskij". Rusijos ministrų kabineto vadovas taip pat išreiškė viltį, kad Kijevas atsakys teigiamai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
LTG traukiniai

"Lietuvos geležinkeliai" šiemet gavo 11 % mažiau pajamų

(atnaujinta 12:58 2020.10.21)
Kita vertus, dėl pandemijos poveikio sumažėjusios šių metų pajamos rugsėjį jau beveik pasiekė praėjusių metų rodiklius

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" (LTG) grupė, išankstiniais duomenimis, per pirmus devynis šių metų mėnesius gavo 327,6 mln. eurų pajamų — 11 proc. mažiau nei tuo pačiu periodu praėjusiais metais, rašo LTG spaudos tarnyba.

Kita vertus, pažymima, kad dėl pandemijos poveikio sumažėjusios šių metų pajamos rugsėjį jau beveik pasiekė praėjusių metų rodiklius (40,4 mln. šių metų, 41,0 mln. — praėjusių metų rugsėjį), o krovinių buvo pervežta daugiau nei pernai.

"Pandemijos pradžioje svarstėme ir labai pesimistinius, ir kiek optimistiškesnius verslo scenarijus, o rugsėjo veiklos rezultatus galima vertinti santūriai optimistiškai. Tikiu, kad rezultatų kreivės tik kils", — sakė LTG generalinis direktorius Mantas Bartuška.

LTG grupės krovinių vežimo bendrovė "LTG Cargo" sausio–rugsėjo mėnesiais pervežė 38,8 mln. tonų krovinių — tai 6 proc. mažiau nei pernai (41,2 mln. tonų), o rugsėjį jau fiksavo augimą — vežė 5 mln. tonų krovinių arba 9 proc. daugiau nei pernai rugsėjį (4,6 mln. tonų).

Daugiausia augo krovinių srautas Klaipėdos jūrų uosto kryptimi — didėjo gabenamų trąšų, augalinės kilmės produktų, daugiausia grūdų, pervežimai. Tačiau sumenko naftos produktų ir juodųjų metalų pervežimų apimtys.

Tuo tarpu keleivių vežimo bendrovės "LTG Link" veiklos apimtys šiemet mažėjo 28 proc. — vietos maršrutais per devynis mėnesius ji pervežė 2,52 mln. keleivių, o vien rugsėjį — 331 tūkst., arba 13 proc. mažiau.

Tarptautiniai traukinių maršrutai dėl pandemijos vis dar uždaryti, didžioji dalis vietinių — vykdomi, nuolat stebint keleivių srautus.

Tegai:
pajamos, Lietuvos geležinkeliai
Dar šia tema
Lenkija įvertino "Rail Baltica" progresą Lietuvoje
"Lietuvos geležinkeliai" papasakojo, kaip koronakrizė paveikė keleivių srautus
Atskleista, kokių dainų lietuviai klausosi traukiniuose
Pasienietis, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai sulaikė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje vogtą automobilį

(atnaujinta 20:50 2020.10.21)
Patikros metu paaiškėjo, kad šios transporto priemonės kaip, įtariama, pavogtos nuo spalio pradžios ieškojo Jungtinės Karalystės teisėsauga

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė į Lietuvą automobilvežiu gabentą visureigį "BMW X5", praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Incidentas įvyko antradienį. VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai–Marijampolė, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilvežį "Mercedes-Benz" su priekaba. Šios transporto priemonės paženklintos lietuviškais registracijos numeriais.

Automobilvežį, kuriuo iš Vakarų Europos buvo gabenamos keturios naudotos mašinos, vairavo 54-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Jis yra samdomas transporto priemonių gabenimu užsiimančios įmonės darbuotojas.

Pasieniečiams tikrinant gabentų automobilių dokumentus paaiškėjo, kad 2012 metais pagamintas "BMW X5" paženklintas kitais transporto priemonei priklausančiais angliškais valstybiniais registracijos numeriais. Nuo iš dalies išardyto visureigio taip pat buvo nuluptas lipdukas su kėbulo identifikaciniais numeriais. VSAT pareigūnai nustatė, kad šio visureigio kaip vogto nuo spalio pradžios ieško Jungtinės Karalystės teisėsaugininkai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visureigis nukeltas nuo automobilvežio ir saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

Vairuotoją pasieniečiai apklausė ir leido jam tęsti kelionę bei gabenti kitus automobilius su tvarkingais dokumentais.

VSAT duomenimis, iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 56, įtariama, vogtas transporto priemones.

Tegai:
vogtas automobilis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilkaviškio rajone policija sučiupo neblaivų pasienietį prie vairo
Pasieniečiai sulaikė Kauno rajono gyventoją gabenusį 7500 pakelių cigarečių kontrabandą
Lietuvos pasieniečiai rado 20 tūkst. cigarečių kontrabandą vagone po akmens skalda