SGD talpyklos maketas, archyvinė nuotrauka

Lietuva pradėjo pirkti dujas SGD gamyklos Leningrado regione

146
(atnaujinta 13:08 2019.04.18)
"Kriogaz-Vysock" tapo trečiąja Rusijos SGD gamykla po "Sachalin-2" ir "Jamalo SGD" projektų

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Rusijos bendrovė "Novatek" pradėjo eksportuoti suskystintas gamtines dujas iš naujos SGD gamyklos "Kriogaz-Vysotsk" Leningrado regione.

Kaip pranešė Reuters, su nuoroda į laivų duomenų sekimo sistemą "Refinitiv Eikon", dujos tiekiamos į Lietuvą, Švediją ir Suomiją.

Tanklaivių su SGD atvykimas į Kiniją pagal projekta Jamal SPG
© Sputnik / Евгений Одиноков

Pasak agentūros, trys tanklaiviai atvyko į Lietuvos SGD terminalą Klaipėdoje, du — į Suomijos Tornio ir Tahkoluoto uostus, o dar du — į Visby ir Nynashamn uostus Švedijoje.

Kaip pažymėta straipsnyje, "Kriogaz-Vysock" tapo trečiąja SGD gamykla Rusijoje. Prieš tai Rusijos Federacijoje atidaryta gamykla "Sachalin-2" ("Gazprom") ir pirmasis "Novatek" projektas "Jamal SGD". Dabar iš naujos gamyklos išsiųstos daugiau kaip 68 tonos SGD, projektinis pajėgumas — 660 tūkst. tonų per metus, kurį ateityje galima padidinti.

Operatorius "Kriogaz-Vysock" yra bendra "Novatek" (51 proc.) ir "Gazprombank" (49 proc.) įmonė.

Anot leidinio "Kommersant", "Novatek" neatskleidė tiekimo apimčių. Bendrovė leidiniui pranešė, kad "SGD tiekimas pagal projektą "Kriogaz-Vysock" vykdomas pirmojo ir antrojo įrenginio linijų paleidimo režimu." Galutinis įrenginio paleidimas planuojamas artimiausioje ateityje.

146
Tegai:
SGD
Dar šia tema
Kai kuriems užsienio laivams buvo leista gabenti SGD Šiaurės jūrų keliu
Ekspertas paaiškino, kodėl neegzistuoja Amerikos SGD
Lietuva sumažino SGD pirkimus, nors Klaipėdoje plūduriuoja terminalas
SGD išsimokėtinai: kodėl Rusija Europos rinkoje aplenks JAV