Nord Strea-2 tiesimas, archyvinė nuotrauka

Rusijos vandenyse pradėta tiesti "Nord Stream-2" vamzdžius

61
(atnaujinta 12:30 2019.05.01)
Iš viso jau nutiesta daugiau kaip 1100 kilometrų vamzdyno. Dabar įmonė-operatorė laukia Danijos leidimo

VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Vamzdžių tiesimo laivas "Solitaire" pradėjo dujotiekio "Nord Stream-2" vamzdžių tiesimo darbus Rusijos vandenyse, praneša RIA Novosti su nuoroda į projekto operatorę "Nord Stream 2 AG".

Nord Stream-2 statyba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Bendrovės duomenimis, per mėnesį Rusijos teritoriniuose vandenyse bus nutiestas šimtas kilometrų pirmosios dujotiekio linijos. Dujotiekio jūrinės dalies ilgis Rusijoje siekia apie 114 kilometrų.

Projekto įgyvendinimas Rusijos ir Vokietijos teritorijose vykdomas pagal planą. Be to, laivas "Pioneering Spirit" tęsia vamzdžių tiesimą Švedijos vandenyse.

Pasak operatoriaus, jau nutiesta daugiau kaip 1100 kilometrų dujotiekio.

"Nord Stream-2" projekto įgyvendinimo metu planuojama nutiesti dvi linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus. Vamzdynai bus nutiesti iš Rusijos per Baltijos jūrą į Vokietiją. Tikimasi, kad dujotiekio tiesimas bus užbaigtas šiais metais.

Pagal šį projektą dujotiekis kerta penkių šalių — Rusijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos ir Danijos — teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Dabar lieka gauti leidimą tik iš Danijos.

Kaip paaiškėjo antradienį, "Nord Stream 2 AG" kreipėsi į Danijos apeliacinę tarybą dėl Danijos energetikos agentūros (DEA) sprendimo apie būtinybę ištirti naują dujotiekio trasą į pietryčius nuo Bornholmo. "Nord Stream-2" operatorė reikalauja pripažinti šį sprendimą neteisėtu. Be to, pranešama, kad balandžio viduryje bendrovė jau pateikė naują paraišką dėl leidimo tiesti dujotiekį į pietryčius nuo Bornholmo.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
61
Tegai:
Rusija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (166)
Dar šia tema
ES Taryba galutinai patvirtino Dujų direktyvos pataisas
Ukrainos premjeras paragino "Naftogaz" ieškoti pigių dujų "visame pasaulyje"
"Naftogaz" pripažino bejėgiškumą be Rusijos dujų
Viskas... ne dėl dujų? Kodėl JAV pasisako prieš "Nord Stream-2"