Arctic Princess, archyvinė nuotrauka

Dujovežis atgabeno į Klaipėdą Norvegijos SGD

75
(atnaujinta 15:27 2019.05.06)
Laivas gegužės mėnesio pradžioje pradėjo kelionę iš Melkojos uosto

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Į Klaipėdą atvyko nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Norvegijos, praneša portalas marinetraffic.com.

Dujų tanklaivis "Arctic Princess" išvyko iš Melkojos uosto gegužės 1 dieną, 21:22 vietos laiku, ir atvyko į Klaipėdą pirmadienį, 12:40 Lietuvos laiku.

Balandžio pabaigoje į Klaipėdos uostą atvyko laivas, gabenantis Rusijos dujų bendrovės "Novatek" SGD. Buvo daroma prielaida, kad siunta skirta didžiausiai trąšų gamyklai Baltijos šalyse "Achemai".

Klaipėdos SGD terminalas

Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivos-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

Lietuva tikėjosi gauti terminalui regioninį statusą ir finansinę paramą iš ES, tačiau Ryga ir Talinas atsisakė paremti projektą.

SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos yra racionalios.

75
Tegai:
SGD terminalas, Klaipėdos uostas, SGD
Dar šia tema
Analitikas: Lietuvai nereikia gerų SGD kainų, svarbiausia, kad būtų "ne iš Rusijos"
Europos Komisija pranešė apie rekordinį SGD tiekimo iš JAV padidėjimą
Likimo ironija — Lietuva perka Rusijos SGD