Nord Stream-2 tiesimas, archyvinė nuotrauka

JAV parengtas įstatymo projektas prieš "Nord Stream-2"

46
(atnaujinta 11:00 2019.05.14)
Pagal dokumentą, asmenims, parduodantiems ar nuomojantiems laivus "Nord Stream-2" statyboms, bus draudžiama patekti į JAV, be to, jų turtas šalyje bus įšaldytas

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. JAV Senatas gali priimti įstatymo projektą dėl sankcijų bendrovėms, dalyvaujančioms tiesiant dujotiekius iš Rusijos jūros dugnu, visų pirma "Nord Stream-2", skelbia žurnalas Foreign Policy su nuoroda į  parengtą įstatymo projektą.

Projektą parengė respublikonų senatorius Tedas Kruzas (Ted Cruz) ir demokratė Džina Šahin (Jeanne Shaheen).

Pagal dokumentą, asmenims, parduodantiems ar nuomojantiems laivus "Nord Stream-2" statyboms, bus draudžiama patekti į JAV. Be to, jų turtas šalyje bus įšaldytas.

Siūloma taikyti sankcijas ir tiems, kas teikia finansinę ar techninę paramą bei draudimą tokiems laivams.

Senatoriai siūlo atkreipti ypatingą dėmesį į dviejų statybos įmonių veiklą: Šveicarijos "Allseas" ir Italijos "Saipem", dalyvaujančias "Nord Stream-2" tiesime.

Pažymėtina, kad įstatymo projektas bus taikomas visiems laivams, naudojamiems dujotiekiams tiesti 30 metrų ar didesniame gylyje Rusijos dujų eksportui, taigi apribojimai gali būti taikomi ir "Turkish stream" statybai.

Kas palaiko "Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.
Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Vienoje  pabrėžė, kad JAV ketinimai skirti sankcijas bendrovėse dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu."

Pasak Austrijos koncerno "OMV Rainer Seele" vadovo, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikimas energijos išteklių tiekėjas.

Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

Prieš dujotiekio tiesimą yra  JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
46
Tegai:
turtas, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (166)
Dar šia tema
Jau nutiesta daugiau kaip pusė "Nord Stream-2" dujotiekio
ES dujų direktyva beveik neturės įtakos "Nord Stream-2", tvirtina "Gazprom"
"Gazprom" vadovas pareiškė, kad nėra kliūčių "Nord Stream-2"
Viskas... ne dėl dujų? Kodėl JAV pasisako prieš "Nord Stream-2"