Vokietijos kanclerė Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

Merkel įvertino Europos Komisijos galimybes sustabdyti "Nord Stream-2"

77
(atnaujinta 08:33 2019.05.16)
Svarbiausiu klausimu, kuris turi būti apibrėžtas pritariant "Nord Stream-2" projektui kanclerė pavadino Ukrainą

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Europos Komisijai nepavyks sustabdyti dujotiekio "Nord Stream-2" statybos, nepaisant to, kad buvo priimta nauja ES dujų direktyva, leidinys Handelsblatt cituoja Vokietijos kanclerės Angelos Merkel žodžius.

"Projektas beveik visiškai patvirtintas. Naujojoje Dujų direktyvoje Europos Komisijai suteikiama daugiau galimybių ginčyti ("Nord Stream-2" realizaciją — Sputnik). Tačiau tai neužkerta kelio projektui", — pabrėžė ji.

Svarbiausiu klausimu, kuris turi būti apibrėžtas pritariant "Nord Stream-2" projektui kanclerė pavadino Ukrainą.

Jos nuomone, nepaisant to, kad atsiras naujas dujotiekis, Kijevas turėtų likti dujų tranzito šalimi.

Kas palaiko "Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.
Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Vienoje  pabrėžė, kad JAV ketinimai skirti sankcijas bendrovėse dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu."

Pasak Austrijos koncerno "OMV Rainer Seele" vadovo, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikimas energijos išteklių tiekėjas.

Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

Prieš dujotiekio tiesimą yra  JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
77
Tegai:
Ukraina, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (165)
Dar šia tema
ES dujų direktyva beveik neturės įtakos "Nord Stream-2", tvirtina "Gazprom"
Dauguma Vokietijos gyventojų palaiko "Nord Stream-2", rodo apklausa
"Nord Stream-2" paneigė "Naftogaz" pareiškimą dėl Danijos pozicijos projekte
"Gazprom" nutiesė apie 37% dujotiekio "Nord Stream-2" per Baltijos jūrą
Kandidatas į EK vadovo postą nori užblokuoti "Nord Stream-2"
Rusijos vandenyse pradėta tiesti "Nord Stream-2" vamzdžius