LG traukinys, archyvinė nuotrauka

"Lietuvos geležinkeliams" pavyko sutaupyti daugiau nei 11 milijonų eurų

53
(atnaujinta 14:18 2019.05.21)
"Lietuvos geležinkeliai" pasirašė sutartį su grupės bendrove "Geležinkelio tiesimo centras", kuri tapo Šiaulių regiono geležinkelio kelių kapitalinio remonto rangos darbų pirkimo konkurso nugalėtoja

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Per pastarąjį mėnesį dėl dukterinės bendrovės "Geležinkelio tiesimo centras" kuriamos konkurencinės aplinkos "Lietuvos geležinkeliai" sutaupė 11,43 mln. eurų, rašoma bendrovės pranešime.

Tiek mažiau "Lietuvos geležinkeliai" išleis dviejuose viešuosiuose pirkimuose, palyginti su antrąsias vietas užėmusių bendrovių pasiūlytomis kainomis.

"Lietuvos geležinkeliai" pasirašė sutartį su grupės bendrove 'Geležinkelio tiesimo centras", kuri tapo Šiaulių regiono geležinkelio kelių kapitalinio remonto rangos darbų pirkimo konkurso nugalėtoja.

Šiaulių regione Geležinkelio tiesimo centras žada atlikti remonto darbus už 4,05 mln. eurų (be PVM). Antrąją vietą konkurse užėmę UAB "Vitras-S" ir trečiąją — SIA "LDZ infrastruktūra", atitinkamai pasiūlė 11 mln. eurų ir 16,9 mln. eurų rangos darbų kainas.

Per pastarąjį mėnesį tai — antroji "Lietuvos geležinkelių" pasirašyta sutartis su "Geležinkelio tiesimo centru", kuris taip pat laimėjo konkursą Kauno regiono geležinkelio kelių rangos darbams atlikti. "Geležinkelio tiesimo centras" pasiūlė mažiausią 3,28 mln. eurų (be PVM) rangos darbų kainą, kai tuo tarpu antrąją vietą užėmusios UAB "Vitras-S" su UAB "Leonard Weiss", "Leonard Weiss RTE" AS ir "Leonard Weiss" GmbH&Co, taip pat trečiąją vietą užėmusi SIA "LDZ Infrstruktūra" pasiūlė ženkliai didesnes rangos darbų kainas.

"Konkurencijos pirkimuose nauda – akivaizdi. Kai kuriuose konkursuose kainos skiriasi keleriopai, tad didesnis dalyvių skaičius padeda sumažinti kainas. GTC pasirengimas konkuruoti vien dviejuose pirkimuose "Lietuvos geležinkeliams" padėjo sutaupyti daugiau nei 11 mln. eurų", — kalbėjo "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Šie du projektai yra vieni iš pagrindinių geležinkelio kelių atnaujinimo programos etapai. Kauno regione planuojama suremontuoti 4 kelio ruožus dalimis: tarpstočius Pravieniškės – Palemonas ir Jonava – Žeimiai, Jonavos stoties antrąjį pagrindinį kelią ir Pilviškių stoties pirmąjį pagrindinį kelią. Iš viso bus suremontuota beveik 17 km geležinkelio.

Šiaulių regione numatyta suremontuoti 23,6 km ruožą tarp Jonaitiškio ir Tytuvėnų. Visi darbai bus užbaigti šių metų lapkričio mėnesio antroje pusėje.

Pagrindinių kelių remonto programos paskirtis yra atnaujinti viešosios geležinkelių infrastruktūros būklę. Visą pagrindinių kelių remonto programą planuojama įgyvendinti per 2018-2027 metus, kiekvienais metais suremontuojant apie 80 km geležinkelio kelių.  

Lietuvos  geležinkeliai
© Sputnik /
Lietuvos geležinkeliai
53
Tegai:
kapitalinis remontas, Lietuvos geležinkeliai
Temos:
"Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (90)
Dar šia tema
"Lietuvos geležinkeliai" perleis krovinių vežimą dukterinei bendrovei "LG CARGO"
"Lietuvos geležinkeliai" ir "LINEKA" plėtos krovinių pervežimo projektus
"Lietuvos geležinkeliai" pasirašė sutartį dėl "skandalingo Rengės ruožo" rekonstrukcijos
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Liepą kainos Lietuvoje mažėjo 0,3 proc.: labiausiai pigo drabužiai ir avalynė

(atnaujinta 19:14 2020.08.10)
Daugiausia įtakos turėjo elektros energijos, drabužių ir avalynės, daržovių, šilumos energijos, gamtinių dujų kainų sumažėjimas bei kuro, farmacijos prekių, medicinos paslaugų,  namų ūkio prekių, telefono paslaugų, tabako gaminių kainų padidėjimas

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Liepą, palyginti su birželiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,3 proc., praneša Statistikos departamentas.

Daugiausia tam įtakos turėjo elektros energijos, drabužių ir avalynės, daržovių, šilumos energijos, gamtinių dujų kainų sumažėjimas bei kuro, farmacijos prekių, medicinos paslaugų,  namų ūkio prekių, telefono paslaugų, tabako gaminių kainų padidėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,7 proc., o paslaugų – padidėjo 0,6 proc. Dėl sezoninių nuolaidų daugiausiai sumažėjo drabužių ir avalynės kainos – 3,4 proc. Avalynė atpigo 5,3 proc., drabužiai – 2,8 proc.

Liepą, palyginti su birželiu, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų pokytį nulėmė elektros energijos (8 proc.), gamtinių dujų (18,4 proc.), šilumos energijos (5,5 proc.) kainų sumažėjimas.

Transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,2 proc. Pokytį lėmė kuro ir tepalų (5,7 proc.) kainų padidėjimas. Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 1,2 proc.

Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia sumažėjo trešnių, persikų, baltagūžių kopūstų, saldžiųjų paprikų kainos, bet padidėjo obuolių, svogūnų, morkų, apelsinų kainos. 

Statistikos departamento duomenimis, liepos metinė infliacija sudarė 1 proc.

Maisto produktų kainos Baltijos šalyse
© Sputnik /
Maisto produktų kainos Baltijos šalyse
Tegai:
Lietuva, kainos
Dar šia tema
Lietuva pasiekė rekordinį būsto nuomos kainų augimą ES
Paaiškinta, kodėl kainos kyla Lietuvoje, bet ne Estijoje ir Latvijoje
Kaip pasikeitė savaitinės dujų kainos Baltijos šalyse
Klaipėdos uostas

Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą

(atnaujinta 07:07 2020.08.11)
Minskui būtų ekonomiškai pagrįsčiau atnaujinti naftotiekio naudojimą su Latvija, mano ekspertas Igoris Juškovas

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Baltarusija mano, kad tokiu būdu jai pavyks sukelti spaudimą Rusijai. Tačiau Rusijai naftos rinkai jokios grėsmės nėra, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas.

"Baltarusija mėgina įbauginti Rusiją tuo, kad mūsų įmonės praras Baltarusijos naftos rinką, nors, žinoma, taip nėra. Kai mūsų įmonės tiekia naftą Baltarusijai, jos nemoka eksporto muito į mūsų biudžetą, jei tas pačias apimtis sius į kitas šalis, tada jos mokės eksporto muitą, todėl Rusijos biudžetui naudinga, kad nafta siunčiama ne į Baltarusiją, o į kitas šalis. Be to, apimtys, gaunamos iš alternatyvių šaltinių — JAV, Azerbaidžano, Norvegijos — tai nėra papildoma produkcija, kuri užima naujas rinkas. Jie tiesiog pasiima naftą iš vienos krypties ir nukreipia ją kita linkme, todėl, kai Rusija yra išstumiama iš Baltarusijos rinkos, ji tiesiog perima rinkos dalį, kuri atsilaisvino kitose šalyse", — teigė ekspertas.

Juškovas pažymėjo, kad tokiu atveju uždirba Lietuva, nes tampa tarpininke. Tačiau Baltarusijai būtų ekonomiškai naudingiau atnaujinti naftotiekio naudojimą su Latvija, o ne naudotis geležinkeliu.

"Tai būtų ekonomiškai pagrįsčiau, nei gabenti per Klaipėdą geležinkeliu. Brangiausias naftos gabenimo variantas, kuris yra  įmanomas — geležinkelis. Juokingiausia, kad Lietuva uždirba pinigus už pristatymus, nes Baltarusija ir iš kitų šalių naftą gabena per Klaipėdą sau, o absurdiškiausias dalykas buvo tada, kai Baltarusija nusipirko tanklaivį rusiškos naftos pristatymų per Klaipėdą", — sakė jis.

Į Klaipėdą atplaukė antras JAV naftos krovinys Baltarusijai. Su Kataro vėliava plaukiantis tanklaivis iš Teksaso valstijoje esančio Port Neches uosto atvyko po 22 dienų kelionės.

Iš Klaipėdos uosto partija bus išsiųsta geležinkeliu į "Naftan" perdirbimo gamyklą.

Tegai:
Klaipėda, nafta, Baltarusija
Svetlana Tichanovskaja

Išvykusi į Lietuvą Tichanovskaja paskelbė vaizdo pranešimą

Kandidatė į prezidentus paaiškino savo sprendimo priežastis. Ji pati anksčiau teigė, kad nesiruošia išvykti iš Baltarusijos

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tikchanovskaja paskelbė vaizdo pranešimą, kuriame paaiškino savo išvykimo į Lietuvą priežastis. Vaizdo įrašas paskelbtas oficialiame jos YouTube kanale.

Antradienio rytą tapo žinoma, kad Tichanovskaja išvyko iš Baltarusijos ir yra Lietuvoje. Apie tai paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, teigdamas, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus yra "saugi". Praėjusį vakarą buvo pranešta, kad kelias valandas nebuvo žinoma Tichanovskajos buvimo vieta. Ji pati anksčiau buvo pareiškusi, kad nesiruošia išvykti iš šalies.

"Aš maniau, kad visa ši kampanija mane labai užgrūdino ir suteikė tiek jėgų, kad galiu atsispirti viskam. Tačiau tikriausiai vis tiek likau silpna moteris, kokia buvau iš pradžių. Priėmiau labai sunkų sprendimą sau", — sako ji.

Anot jos, ji nusprendė išvykti pati ir nei draugai, nei artimieji (įskaitant jos vyrą Sergejų), nei kampanijos štabas niekaip neįtakojo jos sprendimo.

"Aš žinau, kad daugelis mane supras, daug kas mane smerks, o daugelis manęs nekęs. Bet, žinote, neduok Dieve tokio pasirinkimo, su kuriuo susidūriau", — sakė Tichanovskaja.

Ji paragino bendraminčius "pasirūpinti savimi" ir pareiškė, kad "gyvenimas nėra vertas to, kas vyksta dabar", ir "vaikai yra svarbiausias dalykas gyvenime".

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį įvyko antroji protestų banga.

Tegai:
Lietuva, Svetlana Tichanovskaja
Dar šia tema
Lukašenkos oponentė Tichanovskaja — Lietuvoje