Elektros perdavimo linijos

Ekspertas: pasitraukimas BRELL atneš Baltijos šalims ne saugumą, o rimtų problemų

110
(atnaujinta 14:47 2019.05.31)
Sprendimas atsijungti nuo energetikos žiedo buvo grindžiamas politika, todėl beveik nebuvo atlikti jokie ekonominiai skaičiavimai, mano ekspertas Sergejus Pikinas

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Elektros energijos perdavimo operatoriai Baltijos šalise, Lenkijoje ir palaikančiose šalyse pasirašė sutartį ir technines sąlygas dėl Baltijos šalių prijungimo prie Europos elektros tinklų, praneša bendrovės-operatorės "Litgrid" spaudos tarnyba. Pažymima, kad tai yra svarbiausias dokumentas Baltijos šalių sinchronizavimo su kontinentine Europa procese.

Kaip Sputnik Lietuva papasakojo Energetikos plėtros fondo direktorius Sergejus Pikinas, dabar energijos kaina Baltijos šalims priklausys nuo to, kaip susiklostys padėtis Europos rinkose.

"Sunaikinus energetikos žiedą BRELL, išeina, kad šalys turėtų gauti energiją iš kaimyninių ES šalių. Tai reiškia, kad dalyvaus Lenkija ir Skandinavijos šalys. Energijos kaina priklausys nuo to, kaip susiklostys situacija konkrečiose rinkose, nes jos yra skirtingai reguliuojamos, sąveikauja skirtingai", — pažymėjo ekspertas.

Pasak jo, akivaizdu, kad, išėjus iš BRELL nukentės ir energetikos saugumas, nes BRELL leido užtikrinti maksimalų saugumą visoms dalyvaujančioms šalims.

"Tai buvo efektyviausias sąveikos būdas tarp šalių, ir energijos kaina ten buvo minimali. Sunaikinus žiedą ir kiekvienai šaliai perėjus į nepriklausomą tiekimą — tai paliečia ir Kaliningrado sritį, ir Baltarusiją ir Baltijos šalis — nukentės visi dėl to, kad reikės daugiau investuoti į papildomus energijos šaltinius, elektros perdavimo linijas, o tai, žinoma, padidins energijos kainą. Prireiks mažiausiai pusantro milijardo eurų investicijų šiam projektui, o galbūt ir daugiau", — papasakojo Pikinas.

Jo nuomone, energetikos sistemos keitimas ir integravimas į kitą sistemą su kitais parametrais pareikalaus rimtų techninių sprendimų.

"Tiesą sakant, idėja buvo tokia, kad reikalinga šių šalių (Baltijos šalių — Sputnik) politinė nepriklausomybė. Politinė nepriklausomybė dar suprantama kaip ir energetinė, ekonominė, tam, kad jei kas nors įvyks, pagrindinė baidyklė Vakaruose Rusija negalėtų panaudoti išteklius kaip poveikio ES šalims sverto, ypač jei tai dar yra ir NATO valstybės narės. Daugeliu aspektų tai kilo iš politikos, ekonomikos čia praktiškai jokios nėra, nes tai tik pablogina padėtį", — pabrėžė ekspertas.

110
Tegai:
Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, BRELL, Baltijos šalys
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (101)
Dar šia tema
Rusija ketina tiekti Astravo AE elektrą Lietuvai
Baltijos šalys nori sukurti naują energetinio bendradarbiavimo su JAV formatą
"Litgrid" išbandė Lietuvos elektros sistemos darbą izoliuotu režimu
Kaliningrado sritis sėkmingai atsijungė nuo Baltijos šalių energetikos sistemos
Įsigalioja svarbi prisijungimo prie Europos elektros tinklų sutartis
Vamzdžių klojimo laivas Akademik Čerskij

"Nord Stream-2" vamzdžių klojimo laivas atplaukė į Kaliningradą

(atnaujinta 09:56 2021.03.09)
Planuojama, kad "Akademik Čerskij" prisijungs prie kito Rusijos laivo, kuris šiuo metu dirba ties projektais išskirtinėje ekonominėje Danijos zonoje

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos laivas "Akademik Čerskij", kuris prisijungs prie "Nord Stream-2" statybų, atvyko į Kaliningrado sritį atlikti prieš eksploatavimo bandymus, rodo laivų stebėjimo šaltinio "Marinetraffic" duomenys.

"Nord Stream-2" projekto operatorius "Nord Stream 2 AG" praėjusią savaitę pranešė, kad baigus bandymus laivas pradės vamzdžių klojimo darbus išskirtinėje ekonominėje Danijos zonoje, kur jau dirba "Fortuna" laivas.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo iš viso finansuoti projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.

"Wintershall Dea" paskelbė, kad baigė investicijas į "Nord Stream-2" statybą, iš viso projekto finansavimui skyrė 730 milijonų eurų. 2020 metais "OMV" ir "Shell" paskelbė visiškai įvykdę savo finansinius įsipareigojimus "Nord Stream-2", o Austrijos "OMV" nurodė, kad kaip paskolos dalį į projektą investavo 730 milijonų eurų. "Nord Stream 2 AG" prašymu visi "Nord Stream-2" projekto užsienio partneriai vienu metu skyrė finansavimą jo statybai.

Tegai:
Kaliningradas, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
"Nord Stream-2" statyba Danijos vandenyse tęsis iki rugsėjo
Senatoriai paragino Baideną įvesti sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Vakarai naujomis sankcijomis nuleidžia geležinę uždangą
Ignitis, archyvinė nuotrauka

"Ignitis" generalinis direktorius palieka savo pareigas

(atnaujinta 15:37 2021.03.08)
Prieš metus Montvilai buvo diagnozuota lėtinė liga. Paskelbta kandidatų į naujo direktoriaus pareigas atranka

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Tarptautinės energetikos bendrovės "Ignitis grupė" dukterinės bendrovės "Ignitis" generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas palieka Darius Montvila, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Montvila pasitraukia iš pareigų dėl lėtinės ligos, kuri jam diagnozuota prieš metus.

Taip pat paskelbta naujo bendrovės generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka — kandidatai paraiškas į šią poziciją kviečiami teikti iki šių metų kovo 31 dienos.

Dabartinėse pareigose Montvila liks iki kol bus pasirinktas naujas generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, o vėliau dirbs "Ignitis" valdybos patarėju bei toliau bus grupės įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų narys.

Tarp generalinio direktoriaus ir valdybos nario pozicijai keliamų reikalavimų yra ne mažesnė nei 5 metų vadovavimo patirtis aukščiausio lygmens vadovų komandoje verslo plėtros, produktų vystymo, prekybos arba pardavimų srityse, iš jų bent 2 metų patirtis vadovaujant įmonei (sukaupta patirtis energetikos įmonėse laikoma privalumu).

Išrinktas naujasis "Ignitis" generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų laikotarpiui. Valdybos nario pareigas jis eitų iki dabartinės "Ignitis" valdybos kadencijos pabaigos — 2023 metų gegužės 31 dienos.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą
ESO pirks Bulgarijos gamintojo transformatorius vietoj baltarusiškų
Ekspertas: tai, kad Lietuva atsisako Baltarusijos produktų, ribojasi su idiotizmu
Gatvių valymas Vilniuje

Vilniuje nevalytas teritorijas rangovams skirtos didelės baudos

(atnaujinta 12:02 2021.03.09)
Artimiausiu metu bus skelbiamas naujas Vilniaus bendrojo naudojimo teritorijų sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros paslaugų konkursas, konkurso reikalavimuose bus numatomos didesnės baudos už neatliktas paslaugas

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Už nevalytas teritorijas Vilniuje rangovams skirta per 340 tūkst. eur baudų, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Vilniaus savivaldybė suskaičiavo, kad per sausį ir vasarį nekokybiškai miesto teritorijas valiusioms trims įmonėms nebus sumokėta 116,6 tūkst. — už sausį ir 222 tūkst. — už vasarį eurų pagal pateiktas sąskaitas. Savivaldybės teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistai nuolat tikrino šaligatvių ir kiemų priežiūrą ir užfiksavo daugybę pažeidimų.

Per du mėnesius UAB "Mano Aplinka" nebus sumokėta apie 231,2 tūkst. eurų, UAB "VSA Vilnius" — beveik 103,3 tūkst. eurų, UAB "Stebulė"  — apie 4,5 tūkst. eurų.

Savivaldybė pažymėjo, jog šių įmonių darbai sausį ir vasarį nebuvo vykdomi kokybiškai, taip, kaip numatyta savivaldybės priežiūros reikalavimuose: kai kur vietose sniegas buvo nukastas, tačiau nepabarstyta smėlio mišiniais, kitur — nei barstyta, nei nukasta.

Artimiausiu metu bus skelbiamas naujas Vilniaus miesto bendrojo naudojimo teritorijų sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros paslaugų konkursas, kurio metu bus atsižvelgta į tai, kaip įmonėms anksčiau sekėsi užtikrinti tvarką.

Ruošiant naujo konkurso reikalavimus būsimiems rangovams, numatomos didesnės baudos už neatliktas paslaugas, piniginės baudos už sniego kaupimą krūvomis ant želdinių (medžių ir krūmų) arčiau nei 1 metro atstumu. Valant dangas tiek mechanizuotai, tiek rankiniu būdu bus draudžiama naudoti mechanizmus ar įrankius, gadinančius šaligatvio ar asfalto dangą. Sugadintų dangų atstatymas bus atliekamas rangovo sąskaita.

Miestas yra suskirstytas į 5 teritorijas, kuriose dirba 3 teritorijas tvarkančios įmonės.

Tegai:
bauda, Vilnius, Lietuva