kaldūnai, archyvinė nuotrauka

Lietuva eksportuos į Ukrainą šaldytas picas bei koldūnus

37
(atnaujinta 13:04 2019.06.07)
Praėjusiais metais Lietuva susitarė dėl kiaulių, avių ir ožkų eksporto į Ukrainos rinką

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Lietuva eksportuos į Ukrainą užšaldytus maisto produktus, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Pranešama, kad tarp šalių pasiektas galutinis susitarimas dėl veterinarijos reikalavimų, atveriantis Lietuvos gamintojams kelius į Ukrainą eksportuoti sudėtinius maisto produktus pvz.: šaldytas picas, koldūnus, tyreles su gyvūniniais produktais, skirtas vaikų maitinimui, ir pan.)

Taip pat buvo sutarta, kad artimiausiu metu VMVT priims Ukrainos kontroliuojančios institucijos specialistų grupę, kurie susipažins su Lietuvos pasienyje vykdomomis maisto ir veterinarinės kontrolės procedūromis, darbų organizavimu ir pan. Ukraina planuoja pradėti statyti kelis pasienio veterinarijos postus, kurie turėtų atitikti Europos Sąjungos keliamus reikalavimus.

Kaip pažymėjo VMVT direktorius Darius Remeika, prekyba kiaulėmis, kiaulienos produktais ar gaminiais dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės darosi vis sudėtingesnė, tačiau Lietuvos pateikiami pavyzdžiai liudija, kad šalyje taikomos AKM kontrolės ir prevencijos priemonės veikia. Jis pridūrė, kad pasiektas susitarimas su Ukraina — geriausias to įrodymas. 

Praėjusiais metais Lietuva susitarė dėl avių ir ožkų eksporto į Ukrainos rinką. Lietuvos gamintojai į Ukrainą taip pat eksportuoja kiaules, kiaulieną ir pusgaminius.

VMVT duomenimis, per penkis šių metų mėnesius iš Lietuvos į Ukrainą eksportuota daugiau kaip 33 tūkst. t žuvies ir jos gaminių, beveik 1,3 tūkst. t mėsos ir jos gaminių, virš 0,2 tūkst. t pieno produktų

37
Tegai:
eksportas, Ukraina, Lietuva
Dar šia tema
Rusijoje sunaikinta daugiau nei 200 kilogramų kriaušių iš Lietuvos
Sankt Peterburge bus sunaikinta daugiau nei 15 tūkst gėlių puokščių iš Lietuvos
Rusija grąžino Lietuvai daugiau kaip 19 tonų kietojo sūrio
Usurijske sunaikinta Lietuvos gamybos sūrio produkcija
Buvęs Ukrainos ekonomikos ministras pareiškė apie šaliai gresiančią katastrofą