Klaipėdos SGD terminalas

Lietuva įsigijo naują Norvegijos SGD krovinį

58
(atnaujinta 16:39 2019.06.11)
Sandorio kaina ir kitos komercinės detalės neatskleidžiamos, tačiau žinoma, kad dujos bus pristatytos į Klaipėdos SGD terminalą liepos pabaigoje — rugpjūčio pradžioje

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse "Lietuvos energija" priklausantis elektros ir dujų tiekėjas "Lietuvos energijos tiekimas" (LET) įsigijo naują suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinį iš Norvegijos bendrovės "Equinor". Apie tai pranešė LET spaudos tarnyba.

"Šiuo metu rinkoje esanti vasaros situacija dėl žemų sezoninių SGD kainų yra ypač palanki gamtinių dujų pirkėjams. Dalis šio krovinio bus tiekiama mūsų klientams Latvijoje, taip pat planuojame dalį gamtinių dujų pasaugoti Latvijos Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje", — pareiškė LET vadovas Darius Montvila.

Sandorio vertė bei kitos komercinės detalės neatskleidžiamos.

Planuojama, kad krovinys atvyks į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą liepos pabaigoje — rugpjūčio pradžioje.

Anksčiau buvo pranešta, kad plūduriuojanti regazifikacijos platforma "Maršalas Vasilevskis" išsiuntė Lietuvai pirmąją bendrovės "Gazprom" SGD partiją.

Klaipėdos SGD terminalas

2015 metais Lietuvoje pasirodė nuosavas SGD terminalas Klaipėdoje. Šalies valdžia tvirtino, kad tai leis Baltijos šaliai atsikratyti "Gazprom" monopolijos, tačiau, nepaisant to, Vilnius ir toliau didina Rusijos degalų pirkimo apimtis.

"Klaipėdos nafta" kasmet moka 60 mln.

Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos.

Praeitą vasarą Lietuvos valdžia nusprendė 2024 metais, pasibaigus nuomos sutarčiai, išpirkti laivą, kuris, preliminariais duomenimis, kainuotų nuo 121 iki 160 milijonų eurų.

SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos apsimoka.

Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
© Sputnik /
Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
58
Tegai:
SGD terminalas, SGD, Norvegija, Lietuva
Dar šia tema
"Išsivadavimo simbolis: Lietuva įsileido Rusijos dujas į savo terminalą
"Gazprom": dujų tiekimas į Kaliningrado sritį nebepriklauso nuo Lietuvos
"Maršal Vasilevskij" puola: Lietuva negalės atsisakyti Rusijos SGD