Klaipėdos SGD terminalas

Į Klaipėdą atvyko dujovežis su dideliu Norvegijos SGD kroviniu

40
(atnaujinta 10:00 2019.07.02)
Pagal planą laivas turi pristatyti 138 kubinius metrus kuro

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis "Arctic Discoverer" su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu, rodo laivų sekimo serviso "Marinetraffic.com" duomenys.

Dujovežis išvyko iš Norvegijos Melkojos uosto birželio 25dieną 10:56 vietos laiku ir atvyko į Klaipėdą pirmadienį 17:22 Lietuvos laiku.

Pagal bendrovės "Klaipėdos nafta" interneto svetainėje pateiktą tvarkaraštį laivas turi pristatyti 138 kubinius metrus kuro.

SGD krovinio gavėjas neįvardijamas. Kitas dujovežis su tokios apimties kroviniu turi atvykti į Klaipėdos uostą liepos 22 dieną.

Klaipėdos SGD terminalas

Pirmasis ir vienintelis importo SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Teigdama, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio".

Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

Nepaisant politikų pareiškimų apie "energetinę nepriklausomybę", Lietuva ir toliau perka dujas iš Rusijos.

SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos atsiperka.

40
Tegai:
SGD terminalas, Lietuva
Dar šia tema
"Pasiekė dugną": Lietuvoje pakomentuotos Europoje vartojamų dujų kainos vasarą
Ekspertas: dėl "baisiosios Rusijos" lietuviai už energiją mokėjo mažiausiai ES
Lietuva padidino dujų tiekimą į Latviją ir Estiją