Dujotiekio dujų skirstymo stotis Nežuchiv, archyvinė nuotrauka

Rusijos dujų tiekimas į Lietuvą per Baltarusiją laikinai sustabdytas

72
(atnaujinta 22:26 2019.07.08)
Dujotiekio remonto darbai Baltarusijos teritorijoje truks ne ilgiau kaip tris savaites

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Rusijos dujų tiekimas į Lietuvą per Baltarusiją laikinai sustabdytas, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į "Gazprom Transgaz".

"Remonto darbai bus atliekami dujotiekio ruože Minskas-Vilnius", — patvirtino dujotiekio tinklo operatorius.

Remonto darbai Baltarusijoje bus vykdomi nuo liepos 7 iki 28 dienos. Viskas buvo suplanuota, Lietuva buvo informuota iš anksto.

Šiuo metu Lietuva patenkina 96% gamtinių dujų poreikio per suskystintų dujų terminalą, kuris veikia Klaipėdos uoste. Iš pradžių buvo teigiama, kad Lietuva stato SGD terminalą tam, kad sumažintų energetinę priklausomybę nuo Rusijos, tačiau paaiškėjo, kad ji perka ir rusiškas SGD.

SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos atsiperka.

Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos. Praeitą vasarą Lietuvos valdžia nusprendė 2024 metais, pasibaigus nuomos sutarčiai, išpirkti laivą, kuris, preliminariais duomenimis, kainuotų nuo 121 iki 160 milijonų eurų.

72
Tegai:
Rusija, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
"Pelningos SGD": Lietuva negalės uždrausti įmonėms pirkti dujų iš Rusijos
Lietuva įsigijo naują Norvegijos SGD krovinį
Į Klaipėdą atvyko dujovežis su dideliu Norvegijos SGD kroviniu
Penktą kartą per metus į Klaipėdą atplaukė didžiausias SGD laivas