ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

ES patvirtino sankcijas Turkijai

54
(atnaujinta 11:28 2019.07.16)
ES Taryba rekomendavo Europos investicijų bankui peržiūrėti savo skolinimo veiklą Turkijoje ir sumažinti finansinę paramą Ankarai

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. ES užsienio reikalų ministrai patvirtino sankcijas Turkijai, susijusias su angliavandenilių telkinių tyrimu Kipro išskirtinėje ekonominėje zonoje, pranešama leidinyje Focus.

Visų pirma Europos Sąjungos Taryba atsisakė surengti dialogą su Ankara ir atšaukė asociacijos tarybos posėdžius. Be to, ES Taryba rekomendavo Europos investicijų bankui peržiūrėti savo skolinimo veiklą Turkijoje ir sumažinti finansinę paramą Ankarai.

Be to, ES diplomatijos vadovei Federikai Mogerini (Federica Mogherini) buvo rekomenduojama apsvarstyti kitus ribojamųjų priemonių Turkijai variantus.

Anot "Focus", ES taip pat gali įvesti ribojamąsias priemones, susijusias su tyrimuose dalyvaujančiomis bendrovėmis ar asmenimis, jei Turkija ir toliau laikysis savo pozicijos.

Situacija su telkiniais

Kipro išskirtinėje ekonominėje zonoje yra dvi Turkijos gręžimo platformos — "Fatih" ir "Yavuz". Graikija ir Kipras mano, kad ketinimas Turkijos gręžimo laivu atlikti geologinį tyrimą Kipro IEZ, kur randama dujų telkinių, yra provokacija. Turkija mano, kad ji turi teisę naudotis gamtos ištekliais šiame regione.

Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai >>

Anksčiau Graikijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Turkijos veiksmus, susijusius su gręžiniais Kipro teritoriniuose vandenyse, ir pareikalavo, kad šie darbai būtų nedelsiant nutraukti. ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo išreikštas susirūpinimas dėl Turkijos "nelegalios gręžimo veiklos" rytinėje Viduržemio jūros dalyje, pritarta prašymui, kad EK ir diplomatinės tarnybos parengtų "tikslines priemones", ir išreikštas pasirengimas tinkamai reaguoti į įvykius.

Pasak JAV valstybės departamento atstovės Morgan Ortagus, JAV mano, kad Turkijos veiksmai Kipro teritoriniuose vandenyse yra "provokuojantis žingsnis", ir ragina Ankarą nutraukti gręžimo darbus.

Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau pažymėjo, kad Maskva yra susirūpinusi dėl Turkijos veiksmų išskirtinėje Kipro ekonominėje zonoje, ir ragina šalis susilaikyti nuo veiksmų, galinčių aštrinti konfliktą.

Savo ruožtu Turkijos užsienio reikalų ministerija atsakė, kad ir toliau tęs angliavandenilių gavybą Viduržemio jūroje, nepaisant Europos Sąjungos sprendimo taikyti sankcijas. 

"Turkija ir toliau gins Kipro turkų teises ir laisves bei stiprins savo veiklą šiuo klausimu", — teigiama Turkijos URM pranešime.

54
Tegai:
Ankara, Turkija, ES
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalių kurortai pralaimi Turkijai kovoje dėl rusų turistų
Rusija pradėjo Turkijai tiekti S-400
Vokietijos politologas S-400 tiekimą Turkijai pavadino Putino triumfu
Nord Stream-2

Rusijos URM įvertino situaciją dėl "Nord Stream-2"  

(atnaujinta 12:39 2020.08.12)
Anksčiau buvo pranešta, kad "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" atsižvelgė į Vokietijos aplinkos apsaugos organizacijos "Deutsche Umwelthilfe" (DUH) ieškinį dėl leidimo eksploatuoti dujotiekį ir vertins jį

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Po savo techninių galimybių įvertinimo sprendimą atnaujinti "Nord Stream-2" įgyvendinimą Danijos vandenyse priims "Nord Stream 2 AG", interviu RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Antrojo Europos departamento direktorius Sergejus Beliajevas.

"Kalbant apie sprendimą atnaujinti projekto įgyvendinimą Danijos vandenyse, skirtą padidinti Rusijos gamtinių dujų tiekimą Europos vartotojams, jį priims "Nord Stream 2 AG" konsorciumas, remdamasis turimomis techninėmis galimybėmis", — sakė jis, turėdamas omenyje atnaujintą dujotiekio tiesimą.

Anksčiau buvo pranešta, kad "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" atsižvelgė į Vokietijos aplinkos apsaugos organizacijos "Deutsche Umwelthilfe" (DUH) ieškinį dėl leidimo eksploatuoti dujotiekį ir vertins jį.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių. Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą. 

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2, Rusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Vokietijos užsienio reikalų ministras su Pompėjumi aptarė sankcijas prieš "Nord Stream-2" 
CRK apibendrino preliminarius Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus
Astravo AE

Lietuvos energetikos ministerija kreipėsi į EK imtis iniciatyvos dėl BelAE saugumo

(atnaujinta 12:26 2020.08.12)
Ministerijos vadovas išsiuntė laišką už energetiką atsakingai Europos Komisijos komisarei Kadri Simson, kuriame išdėstė nerimo priežastis

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kreipėsi į už energetiką atsakingą Europos Komisijos (EK) komisarę Kadri Simson dėl streso testų Baltarusijos atominėje elektrinėje (BelAE), kuri rengiama paleidimui, peržiūros proceso, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

Laiške ministras paragino dėti visas pastangas, kad Baltarusija įgyvendintų streso testų rekomendacijas ir vykdytų įsipareigojimus bendradarbiauti su ES branduolinės saugos reguliavimo institucija (ENSREG), o ENSREG reguliariai vertintų, kaip įgyvendinamas Baltarusijos Nacionalinis veiksmų planas dėl streso testų rekomendacijų įgyvendinimo.

"Nerimą kelia Baltarusijoje vykstantys procesai: skubotas teisės aktų pakeitimas suskaidant licencijos išdavimą į atskiras dalis, skubotas licencijos išdavimas ir kuro krovimo pradžia", — pasakė  Vaičiūnas.

Ministras paragino EK imtis lyderystės ir dėti visas pastangas spartinti streso testų peržiūros procesą, kadangi kiekviename tolimesniame Baltarusijos BE paleidimo etape bus vis sunkiau įgyvendinti streso testų rekomendacijas.

Praėjusią savaitę "Rosatom" paskelbė, kad pirmame BelAE energetiniame bloke prasidėjo branduolinio kuro krovimas. Iki mėnesio pabaigos bus pakrauti 163 kuro rinkiniai.

Ginčai dėl Astravo AE

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam energetiniam blokui. 

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską dėl "nesaugios statybos" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Nepaisant to, kad branduolinis objektas išlaikė visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus.

Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai. Taip pat arčiausiai Lietuvos stoties esančių regionų gyventojams dalijamos jodo tabletės "avarijos" atvejui.

Tegai:
Energetikos ministerija, Žygimantas Vaičiūnas, Europos Komisija (EK), Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Politologas: Lietuva neturėtų tikėtis iš Europos Sąjungos supratimo BelAE klausimu
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Baltarusijos Energetikos ministerija pranešė, kada prasidės fizinis BelAE paleidimas
Pasipriešinti BelAE ir labiau pasistengti dėl Anūko: kokius dar tikslus užsibrėžė TS-LKD
Rugpjūčio 7-ąją prasidės branduolinio kuro krovimas į pirmąjį BelAE energetinį bloką
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Du įmonės direktoriai kaltinami iššvaistę per 127 tūkst. eurų ir nemokėję mokesčių

(atnaujinta 16:51 2020.08.12)
Abu direktoriai yra kaltinami apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu, didelės vertės svetimo turto iššvaistymu

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame du tos pačios įmonės direktoriai kaltinami iššvaistę įmonės turto už daugiau nei 127 tūkst. eurų, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Jiems taip pat pateikti kaltinimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. Valstybei nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 17 tūkst. eurų.

Tyrimo duomenimis, per 2016 metus įvairias konsultacijas teikusios Panevėžio įmonės tuometis direktorius, galimai siekęs sumažinti mokėtiną pridėtinės vertės mokestį (PVM), pirko ir į bendrovės sąnaudas įtraukė įvairias su verslo vykdymu nesusijusias paslaugas ir prekes, kurių vertė — beveik 69 tūkst. eurų. 

Įtariama, kad siekiant išvengti mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą, buvo apgaulingai tvarkoma įmonės buhalterija ir tokiu būdu nuslėpta daugiau kaip 9 tūkst. eurų mokesčių.

2017 metais pasikeitus įmonės direktoriams, manoma, kad ir toliau buvo siekiama nuslėpti mokėtiną PVM. Įtariama, kad naujoji bendrovės vadovė iššvaistė per 58 tūkst. eurų įmonės pinigų. Už šią sumą buvo įsigyta įvairių prekių, kurios galimai nebuvo panaudotos bendrovės pajamoms uždirbti. Manoma, kad į valstybės biudžetą buvo nesumokėta per 7,5 tūkst. eurų mokesčių.

Abu direktoriai yra kaltinami apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu, didelės vertės svetimo turto iššvaistymu.

Už didelės vertės svetimo turto iššvaistymą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki septynerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų. Mokesčių vengimas pateikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kurių suma viršija 100 MGL, griežčiausiai baudžiamas iki ketverių metų nelaisvės.

Tegai:
mokesčių vengimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Teisiamas automobilių iš JAV prekeivis, nuslėpęs beveik milijoną eurų PVM
FNTT pareiškė įtarimus SAM viceministrei dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo
Du broliai neapskaitė beveik 180 tūkst. eurų pajamų, gautų iš automobilių prekybos