Baltijsko AE statybos, archyvinė nuotrauka

"Rosenergoatom" sustabdo nebaigtos Baltijsko atominės elektrinės statybas

32
(atnaujinta 00:23 2019.07.23)
Kaip pabrėžė organizacijos atstovai, projektas nenutraukiamas — objektai išsaugomi tolesnėms statyboms

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Rusijos koncernas "Rosenergoatom" pasiūlė užšaldyti Baltijsko atominę elektrinę. Pagal investicinės programos projektą, finansavimas šiais metais gali siekti 464,45 mln. rublių su PVM. Apie tai praneša RIA Novosti, remdamasi Rusijos energetikos ministerijos interneto svetainėje paskelbtu dokumentu.

Nebaigtos atominės elektrinės objektų statybas planuojama sustabdyti penkeriems metams.

Pasak "Koncern Rosenergoatom" filialo "Statomos Baltijsko atominės elektrinės direkcija" vadovo Sergejaus Suchovo, elektrinės statyba stabdoma ne dėl to, kad projektas yra nutrauktas, bet dėl ​​to, kad būtina išsaugoti įrenginius tolesnei statybai.

Baltijsko atominė elektrinė, kurios bendras pajėgumas yra 2300 megavatų, yra Kaliningrado srityje, netoli Nemano miesto. Atominės elektrinės statyba prasidėjo 2010 metais. Tikimasi, kad Baltijsko atominė elektrinė Kaliningrado sritį pavers elektros energijos eksportuotoja ne tik į Rusijos teritoriją, bet ir į užsienį.

Iš pradžių Baltijsko AE statyba buvo planuojama kaip bendras Rusijos ir Baltijos šalių projektas, tačiau 2013 metais Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė, kad persiorientuoja į Europos energijos rinką. Po to Baltijsko atominės elektrinės statyba buvo sustabdyta ir Rusija peržiūrėjo projekto koncepciją.

32
Tegai:
projektas
Dar šia tema
Energija senka: kodėl Lietuva bandys įsikąst į alkūnę dėl Baltijsko AE