Ukrainos dujotiekis, archyvinė nuotrauka

Ukraina ketina atnaujinti derybas su Rusija dėl dujų

29
(atnaujinta 17:13 2019.07.29)
"Gazprom" ir Rusija pasirengusios atnaujinti derybas po rinkimų, kai paaiškės Ukrainos politinės jėgos ir nauja vyriausybė

VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Kijevas planuoja atnaujinti derybas su Maskva dėl dujų tranzito ir dujų pirkimo artimiausioje ateityje, pranešė Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio atstovas Andrejus Gerusas interviu RBK-Ukraina metu.

""Gazprom" ir Rusija pasirengusios atnaujinti derybas po rinkimų, kai paaiškės Ukrainos politinės jėgos ir nauja vyriausybė. Manau, kad dabar jau viskas aišku", — sakė jis.

Atsakydamas į klausimą, ar Kijevas yra pasirengęs tam, kad nuo sausio 1 dienos Ukraina gali netekti dujų tranzito iš Rusijos, Gerusas pažymėjo, kad "jei esi pasiruošęs blogiausiam scenarijui, jis, greičiausiai, neįvyks."

"Todėl mes ruošiamės, kad mūsų dujų saugyklos būtų maksimaliai užpildytos ir šių išteklių sąskaita žiemą būtume pasirengę apsieiti be tranzito. Yra Europos bendrovių, kurios domisi apsikeitimo sandoriais, tai yra, dabar jos dujas pumpuoja į Ukrainos dujų saugyklas, sąlyginai jas parduoda ir per metus išperka atgal. Privatūs tiekėjai taip pat pumpuoja dujas į PDS, kad jas parduotų žiemą", — pabrėžė Gerusas.

Tuo tarpu Ukrainos naujienų agentūros duomenimis, Nacionalinė saugumo ir gynybos taryba rekomenduoja, kad Ministrų kabinetas atnaujintų dujų perdavimo delegaciją Ukrainos ir Rusijos bei Europos Komisijos formatu 2020 metais ir įtrauktų į ją bendrovės "Ukrainos magistraliniai dujotiekiai" atstovus.

Dabartinės dujų tranzito per Ukrainą sutartys nustoja galioti 2019 metų pabaigoje.

Už energetiką atsakingas Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius birželį pranešė, kad susitarė su Novaku rugsėjį surengti derybas.

Anksčiau buvo pranešta, kad jos gali vykti rugsėjo 16 dieną Briuselyje.

 

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
29
Tegai:
Ukraina, Rusija, Gazprom
Dar šia tema
Ukraina prognozuoja "tikrą katastrofą" be Rusijos dujų tranzito
Europos dujų tiekėjai pranešė, kad partnerystė su Ukraina gali žlugti
"Naftogaz" pasiūlė "Gazprom" aptarti tranzitą
"Novatek" pareiškė, kad SGD rinkoje yra perteklius