Krovinių pergabenimas, archyvinė nuotrauka

Rusijos eksporto į Lietuvą apimtys padidėjo trečdaliu

58
(atnaujinta 10:05 2019.08.10)
Lietuvos eksportas į kaimyninę šalį padidėjo taip pat

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Lietuvos eksportas į Rusiją per pirmuosius šešis mėnesius sudarė 13 procentų. Kaimyninė šalis išlieka pagrindine respublikos prekybos partnere, praneša Statistikos departamentas.

Sausio – birželio mėn. eksporto į Rusiją dydis sudarė 1,88 milijardo eurų. Palyginti su ankstesniais metais, nustatytas 2,9 proc. augimas.

Per šešis mėnesius Rusijos importas į Lietuvą padidėjo daugiau — 33,1 procento. Jis sudarė 2,5 milijardo eurų (16,2 proc.).

Eksporto į Latviją ir Lenkiją rodikliai buvo kuklesni — 1,3 milijardo ir 1,2 milijardo eurų atitinkamai.

Lietuviškos kilmės prekių daugiausia buvo eksportuota į Lenkiją (9,6 proc.), Vokietiją (9,5 proc.), Latviją (7,2 proc.), Švediją (6,9 proc.) ir JK (5,4 proc.).

Palyginti su šių metų geguže, birželį Lietuvos eksportas sumažėjo 2,9 procento, o importas — 17,5 procento. Lietuviškos kilmės produktai į užsienio rinkas buvo tiekiami 4,1 procento rečiau.

Palyginti su praėjusių metų birželio mėn., eksportas, priešingai, padidėjo 7,6 procento. Tai lėmė išaugęs naftos produktų (8,4 proc.), javų (88,8 proc.), antžeminio transporto priemonių (19,2 proc.) eksportas. Importas per metus taip pat padidėjo 5,4 procento.

2014 metais Maskva įvedė embargą maisto produktams — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų — ir Ukrainą.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad Rusija yra svarbi prekybos partnerė Lietuvai, nepaisant sudėtingų politinių santykių tarp Vilniaus ir Maskvos. Pasak diplomato, per trejus metus fiksuojamas prekybos apyvartos augimas tarp šalių ir turistų srauto padidėjimas.

58
Tegai:
eksportas, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Daugiau kaip 20 Lietuvos įmonių gavo leidimus eksportuoti kviečius į Kiniją
Lietuva tapo eksporto augimo lydere Baltijos šalyse
Žiniasklaida: anglies eksportas iš Rusijos į Ukrainą sumažėjo beveik 90 proc.
Lietuvos įmonės prognozuoja eksporto sulėtėjimą ir mažesnę paklausą