SGD tanklaivis Coral Fungia, archyvinė nuotrauka

Per mėnesį Lietuva gavo antrą Rusijos SGD krovinį

38
(atnaujinta 11:15 2019.08.12)
Kuriai įmonei ketinama tiekti dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų, nežinoma

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Dar viena rusų SGD partija buvo pristatyta į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą.

Šiuo metu tanklaivis "Coral Fungia" yra Klaipėdoje, prie terminalo, tai patvirtina portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

Iš Rusijos Vysocko uosto laivas atplaukė apie 7:00. Pasak SGD terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta" (KN), tai yra nedidelis dešimties tūkstančių kubinių metrų krovinys.

SGD partijos gavėjas nežinomas. Keli ankstesni pristatymai buvo skirti Lietuvos cheminių trąšų gamyklai "Achema".

Tai yra antrasis rugpjūčio mėnesį suskystintų gamtinių dujų krovinys, kuris į Klaipėdos terminalą buvo pristatytas iš Rusijos. Praėjusią savaitę iš Vysocko, kur yra Rusijos dujų bendrovės "Novatek" valdoma SGD gamykla, atkeliavo nedidelė dujų partija.

Tariamai norėdama atsikratyti Rusijos korporacijos "Gazprom" monopolijos, 2015 metais Klaipėdoje Lietuva pastatė suskystintų gamtinių dujų terminalą. Be to, iš Norvegijos nuomojamas SGD laivas — suskystintų gamtinių dujų saugykla "Independence", už kurią KN per metus moka 60 milijonų eurų nuomos mokestį.

Nepaisant pareiškimų apie "energetinę nepriklausomybę", Vilnius ir toliau perka dujas iš Rusijos, atvirai neskelbdamas apie sutartį su Rusijos "Novatek".

"Gazprom" duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuva padidino iš Rusijos bendrovės perkamų dujų kiekį 13 procentų — iki 0,674 milijardo tonų. Per metus Lietuva importuoja 1,373 milijardo kubinių metrų rusiško kuro.

SGD į Lietuvą daugiausia eksportuoja JAV ir Norvegija. Kai kurie ekspertai mano, kad Amerikos dujos respublikai kainuoja brangiau nei rusų, tačiau Lietuvos vadovybė neatskleidžia kuro pirkimo išlaidų, patikindama, kad sandoriai yra pelningi.

38
Tegai:
SGD, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Dujovežis "Neptune" atgabeno į Lietuvą daugiau kaip 130 kub. m SGD
Ekspertas: Lietuva liko prie didelio lovio pavadinimu "Independence"
"Novatek" pareiškė, kad SGD rinkoje yra perteklius