Naftos telkinys Krasnodaro srityje, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV sankcijos padidino Rusijos naftos bendrovių pajamas

32
(atnaujinta 09:51 2019.08.16)
Agentūros "Bloomberg" duomenimis, Rusijos naftos bendrovės nuo 2018 metų lapkričio iki 2019 metų liepos gavo mažiausiai 905 mln. JAV dolerių papildomų pajamų

VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. JAV sankcijos Iranui ir Venesuelai savaime lėmė padidėjusią žaliosios naftos iš Rusijos paklausą, padidindamos Rusijos Federacijos naftos eksportuotojų pajamas, rašo "Bloomberg".

Agentūros duomenimis, Rusijos naftos bendrovės nuo 2018 metų lapkričio iki 2019 metų liepos gavo mažiausiai 905 mln. JAV dolerių papildomų pajamų.

"Skaičiavimas grindžiamas kainų skirtumu tarp "Urals" ir "Brent" markės naftos, palyginti su penkerių metų vidurkiu", — aiškina agentūra.

Kaip pranešama, JAV sankcijos padidino Rusijos naftos paklausą, atsižvelgiant į sumažėjusią OPEC šalių ir jų partnerių produkciją. Dėl to "Urals" prekės ženklo nafta pradėta reguliariai prekiauti su "Brent" priemoka.

"Urals" nafta būdavo pigesnė nei "Brent", tačiau kainų skirtumas pradėjo mažėti praėjusių metų lapkritį, kai JAV apribojo Irano naftos pirkimus visame pasaulyje. O 2019 metų pradžioje "Urals" pradėjo derėtis dėl "Brent" priemokos.

Praėjusiais metais JAV vienašališkai pasitraukė iš branduolinio susitarimo su Iranu ir vėl įvedė sankcijas Teheranui, tame tarpe ir antrines, tai yra, kitoms šalims, kurios plėtoja verslą su Iranu. Tuo tarpu Kinijai, Indijai, Italijai, Graikijai, Japonijai, Pietų Korėjai, Taivanui ir Turkijai buvo suteiktos išimtys iki 2019 metų gegužės 2 dienos, tai yra, valstybės įsipareigojo netaikyti joms sankcijų už Irano naftos pirkimą.

Tačiau Baltieji rūmai šių išimčių nepratęsė, tikėdamiesi, kad dėl to Irano naftos eksportas dar labiau sumažės.

Be to, sausio pabaigoje JAV įvedė sankcijas Venesuelos nacionalinei naftos ir dujų bendrovei PDVSA, savo jurisdikcijoje blokuodama įmonės aktyvus ir interesus, kurių vertė 7 mlrd. dolerių, taip pat uždraudė sandorius su šia įmone. Anot Baltųjų rūmų, dar 11 mlrd. dolerių nuostolių bendrovė patirs dėl naftos tiekimo.

Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
© Sputnik /
"Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną
32
Tegai:
nafta, Rusija
Dar šia tema
JAV įvardijo sankcijų Iranui panaikinimo sąlygas
Amerikos profesorius atskleidė, kad greitai įvyks "JAV eros" pabaiga
Pompėjas papasakojo, kiek laiko Jungtinės Valstijos ketina daryti spaudimą Iranui