Dujotiekis, archyvinė nuotrauka

Kijevas numatė, kad dėl ginčų su Rusija žiema bus sunki

36
(atnaujinta 09:48 2019.08.20)
Ukrainos valdžia reikalauja, kad šilumą gaminančios įmonės nenaudotų anglies atsargų sandėliuose kaip šantažo, kad būtų padidinti tarifai

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Ukrainos laukia sunki žiema po ginčų su Rusija dėl dujų tranzito, pareiškė prezidento Vladimiro Zelenskio atstovas šalies vyriausybėje Andrejus Gerusas trumposios konferencijos metu televizijos kanalo "NAŠ" eteryje.

"Susidūrėme su situacija, kai sandėliuose sukaupta mažai anglies, ir jau buvo sunkių ir aršių diskusijų su šilumos gamybos įmonėmis, ypač su didelėmis įmonėmis", — sakė Gerusas, komentuodamas Kijevo pasirengimą žiemos laikotarpiui. 

Anot jo, Ukrainos valdžia reikalauja, kad šilumą gaminančios įmonės nenaudotų anglies atsargų sandėliuose kaip šantažo, kad būtų padidinti tarifai.

"Tokios istorijos Ukrainoje jau buvo ir mes norėtume, kad jos niekada nepasikartotų, o įmonės sandėliuose laikytų pakankamą anglies atsargų kiekį, ypač sunkios žiemos išvakarėse, kai turime ginčų su "Gazprom" dėl dujų tranzito", — pareiškė Zelenskio atstovas.

Nežinia dėl mėlynojo kuro tranzito gali turėti įtakos šalies dujų rinkos padėčiai, įspėjo Gerusas.

Kijevas nustojo pirkti dujas iš Maskvos 2015 metų lapkričio mėnesį. Nuo to laiko jis pumpuoja kurą, įsigytą iš Europos saugyklų, daugiausia Slovakijos, Vengrijos ir Lenkijos.

Esamos rusiškų dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą sutartys baigia galioti 2019 metų pabaigoje. Kol kas jų ateitis neaiški. Naujo susitarimo klausimas svarstomas trišaliuose Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos susitikimuose, pastarasis vyko sausio mėnesį Briuselyje.

Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas birželio mėnesį po derybų su EK energetikos sąjungos viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi pratęsti dujų tranzito per Ukrainą sutartį ir atnaujinti dujų tiekimą į šalį. Taip pat Novakas "Gazprom" ir "Naftogaz" bylinėjimosi nutraukimą pavadino vienu pagrindinių punktų siekiant Rusijos ir Ukrainos susitarimo dėl dujų.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
36
Tegai:
šiluma, Ukraina
Dar šia tema
"Gazprom" ragina Ukrainą pagalvoti apie nuosavą dujotiekį
Kijevas ruošiasi visiškam Rusijos dujų tranzito nutraukimui
Europos dujų tiekėjai pranešė, kad partnerystė su Ukraina gali žlugti
 "Naftogaz" vadovas apkaltino Rusiją dėl neįvykdyto Merkel pažado