Nord Stream-2 statyba

Zelenskis "Nord Stream-2" pavadino grėsme visai Europai

36
(atnaujinta 21:56 2019.08.31)
Tokiu būdu Ukrainos vadovas išreiškė solidarumą su kaimynine Lenkija

VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad projektas "Nord Stream-2" kelia pavojų visai Europai, pranešame oficialioje valstybės vadovo svetainėje.

"Mes skyrėme dėmesį energetinio saugumo klausimui. Ir čia mes kalbame su Lenkija vieningu balsu, "Nord Stream-2" yra nepriimtinas ir kelia grėsmę visai Europai", — pasakė Ukrainos vadovas.

Jis pridūrė, kad Ukraina pasisako už energijos tiekimo šaltinių diversifikavimą, taip pat už Lenkijos, JAV ir Ukrainos bendradarbiavimą energetikos srityje.

Anksčiau Lenkijos užsienio reikalų viceministras Szymon Szynkowski vel Sęk palygino dujotiekį "Nord Stream-2" su Molotovo-Ribentropo paktu. Jis pabrėžė, kad Rusijos Federacijos ir Vokietijos susitarimas dėl "Nord Stream-2" statybos "kenkia" ne tik Baltijos šalims ir Lenkijai, bet ir visai Europai.

Szynkowski taip pat išreiškė viltį, kad projekto įgyvendinimui trukdys JAV.

"Nord Stream-2" statyba

Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų.

Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus. Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

Statybas planuojama baigti iki šių metų pabaigos.

Projektą remia Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, taip pat Norvegija, kurios vyriausybė valdo 30 procentų bendrovės "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

Statybai priešinasi Ukraina, bijodama prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, taip pat Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politiniu.

JAV taip pat kritikuoja "Nord Stream-2" statybą, nes siekia tiekti suskystintas gamtines dujas Europai.

Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai ekonominio pobūdžio ir skirtas pagerinti Europos energetinį saugumą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova galimas sankcijas projektui pavadino nauju rusofobijos etapu.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
36
Tegai:
Europa, Ukraina, Vladimiras Zelenskis, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Dar šia tema
Ekspertas: Europa neatsisakys "Nord Stream-2" be kompensacijos
Putinas paskelbė, kad baigti "Nord Stream-2" statybos darbai Suomijos teritorijoje
Nutiesta trys ketvirčiai "Nord Stream-2" dujotiekio