Eurai, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje tarp regionų padidėjo darbo užmokesčio skirtumas

13
(atnaujinta 14:54 2019.09.03)
Taip pat visuose šalies regionuose didėja atlyginimai

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Darbo užmokesčio skirtumas tarp Lietuvos regionų antrąjį ketvirtį sudarė 262,5 euro, praneša Statistikos departamentas.

Atlyginimas sostinės regione buvo 1 437,9 euro, o Vidurio ir Vakarų Lietuvoje — 1 175,4 euro. Kartu visoje šalyje nustatytas vidutinių mėnesinių bendrųjų pajamų padidėjimas — sostinės regione 1,9 proc., Vidurio ir Vakarų Lietuvoje — 2,3 proc.

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje padidėjo visose apskrityse — nuo 1,2 proc. Panevėžyje iki 3 proc. Šiaulių apskrityje.

Statistikos departamentas pabrėžia, kad darbo užmokesčio augimui įtakos turėjo keli veiksniai: didelis darbo krūvis, sezoniškumas ir kitos priežastys.

Antrąjį metų ketvirtį didžiausias bruto atlyginimas buvo išmokėtas Vilniaus savivaldybės įmonių ir organizacijų darbuotojams — 1 483,3 eurų. Ten bruto darbo užmokestis buvo 194,3 eurais didesnis nei šalies vidurkis.

Mažiausiai uždirbo Kalvarijos savivaldybės įmonių, įstaigų darbuotojai — 903,1 eurų. Palyginti su sostine, skirtumas buvo 1,6 kartų mažesnis nei sostinėje.

Anksčiau Lietuvos socialinio draudimo fondas "Sodra" skelbė duomenis apie vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus. Jie sudarė 16,6 proc.

Pasaulio miestų reitingas pagal geriausius atlyginimus
© Sputnik /
Pasaulio miestų reitingas pagal geriausius atlyginimus
13
Tegai:
darbo užmokestis, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje vidutinis bruto darbo užmokestis siekia beveik 1300 eurų
Ekspertas: sąlygos moterims Lietuvoje būdingos XIX amžiaus ekonomikai
Buvęs krepšinio klubo direktorius kaltinamas pasisavinęs didelę pinigų sumą