Elektros perdavimo linijos

"Litgrid" pradėjo keturis projektus, susijusius su Lietuvos pasitraukimu BRELL

33
(atnaujinta 07:50 2019.09.05)
Pirmasis pasiruošimo prisijungimui prie Europos energetikos sistemos etapas bus skirtas respublikos elektros tinklo stiprinimui ir modernizavimui

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Lietuvos elektros energijos perdavimo operatorius "Litgrid" pradeda darbą su keturių projektų, susijusių su energetikos sistemos sinchronizavimu su žemyninės Europos elektros tinklais, teritoriniu planavimu, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Rugpjūčio pabaigoje Lietuvos vyriausybė patvirtino sinchronizacijos projekto veiksmų planą ir priemones. Anksčiau buvo sudarytas 14 energetikos projektų, kuriems suteiktas valstybinės reikšmės statusas, sąrašas.

"Litgrid" nustatys optimalius 330 kilovatų galios elektros linijų tiesimo maršrutus Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (KHAE) — Bitėnai ir Darbėnai — Bitėnai ruožuose, taip pat skirstyklų "Mūša" ir "Darbėnai" statybai.

Pirmasis parengiamasis etapas bus sutelktas į respublikos elektros tinklo stiprinimą ir modernizavimą. Darbus numatyta baigti iki 2025 metų.

"Litgrid" generalinis direktorius Daivis Virbickas papasakojo, kad jie ketina rengti susitikimus su visuomene, kad pristatytų gyventojams darbo planą ir išgirstų jų nuomonę.

Artimiausiu metu bus skelbiami teritorijų planavimo valstybinių pirkimų konkursai.

Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Jie paaiškina savo poziciją noru užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos.

Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

Anksčiau Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pareiškė, kad sinchronizacijos projektas kainuos beveik 1,5 milijardo eurų, nors iš pradžių buvo kalbama apie milijardo eurų finansavimą.

Rusija tai pat aktyviai ruošiasi desinchronizacijai su Baltijos šalimis, nes siekia užtikrinti  Kaliningrado srities energetinį saugumą. Ateityje energiją regionui gamins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas sieks apie vieną gigavatą.

Be to, Maskva tikisi, kad net ir po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

Kai kurie ekspertai mano, kad, Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka. Be to, gali padidėti tarifai galutiniams vartotojams.

33
Tegai:
Lietuva, BRELL, Litgrid
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (85)
Dar šia tema
Grybauskaitė pasirašė elektros tinklų sinchronizacijos įstatymą
Kaliningrado energetikos sistema yra pasirengusi atsijungti nuo Baltijos šalių
Rusija beveik dvigubai padidino elektros tiekimą į Lietuvą
Vyriausybė svarstys sinchronizacijos su ES elektros tinklais projekto veiksmų planą