SGD tanklaivis  Arctic Voyager

Lietuva gavo SGD krovinį Norvegijos

45
(atnaujinta 15:57 2019.09.27)
Tanklaivis prisišvartavo Klaipėdos SGD terminale pirmadienio rytą, iš Norvegijos Melkojos uosto atgabenta 138 tūkstančių kubinių metrų dujų partija

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atkeliavo didelė suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Norvegijos.

Portalo Marinetraffic.com duomenimis, tanklaivis "Arctic Voyager", kuris plaukioja su Bahamų salų vėliava, atplaukė į Klaipėdą pirmadienio rytą. Šiuo metu laivas stovi šalia vietinio SGD terminalo.

Anot bendrovės "Klaipėdos nafta" (KN), iš Norvegijos Melkojos uosto atgabenta 138 tūkstančių kubinių metrų dujų partija. Krovinio gavėjas neįvardytas.

Šiais metais Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Lietuvos energijos tiekimas" (LET), Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir prekybos žaliavomis įmonė "Imlitex". Rugsėjo pabaigoje prie jų prisijungs Estijos energetikos koncernas "Eesti Energia".

Į Lietuvą SGD kroviniai atkeliauja iš Norvegijos ir Rusijos. Tuo pat metu Baltijos šalių valdžia atvirai neskelbia apie sutartį su Rusijos bendrove "Novatek", bet toliau kalba apie "energetinę nepriklausomybę".

Per šiek tiek daugiau nei mėnesį į Klaipėdą atvyko trys tanklaiviai su rusiškomis SGD iš Vysocko.

2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje neva tam, kad atsikratytų Rusijos korporacijos "Gazprom" monopolijos. Kita vertus, Lietuva nuomojasi dujų saugyklą iš Norvegijos, o tai per metus bendrovei "Klaipėdos nafta" kainuoja 60 milijonų eurų.

Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo ekspertas Aleksandras Nosovičius, rusiškų dujų tiekimas — tai vienintelis būdas Vilniui sustabdyti savo SGD terminalo bankrotą. Be to, ekspertas pabrėžė, kad rusiškas kuras yra naudingas Lietuvai, tačiau apskritai situacija yra absurdiška, nes Lietuva rado "alternatyvą" rusiškoms dujoms SGD iš Rusijos pavidalu.

45
Tegai:
Norvegija, Lietuva, SGD terminalas, SGD
Dar šia tema
Klaipėdos SGD terminalas teiks paslaugas bendrovei "Eesti Energia"
"Klaipėdos nafta" nelaimėjo SGD terminalo vystymo Kipre konkurso
Lenkija pardavinės Ukrainai amerikietiškas SGD
Ekspertas paaiškino, kodėl Estija pirmenybę teikė Rusijos SGD iš Lietuvos
Lietuva gavo naują SGD krovinį iš Rusijos
Atrodo, kad Rusija sugalvojo, kaip parduoti dujas žemomis kainomis