Mergina prekybos centre, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sumažėjo pramonės produkcijos kainos

18
(atnaujinta 10:33 2019.09.12)
Statistikos tarnyba teigia, kad pokyčiams daugiausia įtakos turėjo naftos produktų kainų sumažėjimas bei chemikalų ir chemijos produktų kainų padidėjimas

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos 2019 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, sumažėjo 1,4 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Departamentas teigia, kad bendram kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo rafinuotų naftos produktų kainų sumažėjimas bei chemikalų ir chemijos produktų kainų padidėjimas.

Per metus visos gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos sumažėjo 3,5 proc.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per metus sumažėjo 1 proc., o ne Lietuvos rinkoje — 5,2 proc.

Euro zonos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per metus padidėjo 0,6 proc., ne euro zonos rinkoje — sumažėjo 8,4 proc.

Pažymima, kad labiausiai atpigo elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcija. Daugiausia — 2,2 proc. — pabrango žalios naftos gavyba.

Maisto produktai pabrango 0,1 proc. Iš maisto produktų ypač pabrango užgardai ir pagardai — 12,1 proc., grūdų malimo produktai — 10,4, duona ir švieži konditerijos kepiniai — 2,8 proc., tačiau atpigo paruošti valgiai ir patiekalai — 3,2 proc., perdirbti ir konservuoti vaisiai ir daržovės — 3,1, perdirbta ir konservuota mėsa — 1,8 proc.

18
Tegai:
kainos, Statistikos departamentas, statistikos duomenys, statistika, Lietuva
Dar šia tema
Finansų ministerija žada, kad gyventojų pajamos augs sparčiau nei kainos
Prekybos tinklas "IKI" pirmą kartą Lietuvoje pristato suskaitmenintas kainų etiketes