Degalinė Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Vilniuje benzino ir dyzelino kainos tapo žemiausios tarp Baltijos šalių sostinių

50
Šių degalų kaina padidėjo beveik pusantro procento. Automobilių dujos taip pat pabrango 1,2 procento

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Baltijos šalių sostinėse praėjusią savaitę išaugo automobilių kuro kainos, praneša Sputnik Latvija.

Degalinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Brangiausias benzinas ir dyzelinas buvo Taline — 1,316 euro už litrą ir 1,286 euro už litrą. Šių degalų kainos padidėjo 0,2 procento.

Rygos "Circle K" degalinėse 95-osios markės benzinas kainavo 1,274 euro už litrą. Jo kaina per savaitę sumažėjo 0,8 procento, o dyzelinas pabrango 0,8 procento ir siekė 1,224 euro už litrą.

"Panaši situacija ir Vilniaus degalinėse. 95 markės benzino kaina nukrito 1,4 procento iki 1,169 euro už litrą, dyzelino kaina pakilo 1,3 proc. — iki 1,099 euro už litrą", — rašoma straipsnyje.

Taip pat Vilniuje dujų kainos pakilo 1,2 proc., kaina siekia 0,495 euro centų už litrą.

Rygoje ir Taline dujų kaina nepasikeitė. Latvijos sostinėje jo kaina siekė 0,565 euro centų už litrą, o Estijos — 0,629 euro centų už litrą.

50
Tegai:
Baltijos šalys, kaina, dyzelinas, benzinas, Vilnius
Dar šia tema
Ekonomistas: vargšų skaičius Lietuvoje atspindi tikrąją šalies padėtį
Nykstančio krašto sunkumai: ką rodo BVP augimas Lietuvoje
Nord Stream-2

Rusijos URM įvertino JAV pareiškimus apie sankcijas prieš "Nord Stream-2"

(atnaujinta 20:41 2020.05.28)
Anksčiau JAV ambasadorius Vokietijoje Ričardas Grenelis sakė interviu Vokietijos laikraščiui "Handelsblatt", kad nepaisant rinkimų kampanijos, JAV Kongresas gali greitai priimti naujas sankcijas "Nord Stream-2"

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. JAV pareiškimai apie ketinimą įvesti naujas sankcijas dujotiekiui "Nord Stream-2" rodo amerikiečių pastangų primesti savo energetikos politiką ir suskystintas dujas kitoms šalims aktyvumą, Vašingtonas savo interesų labui mažina Europos įmonių konkurencingumą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

"Mes jau nustatėme aiškų Amerikos diplomatijos kursą Vokietijoje. Net šiais sunkiais laikais Vašingtonas ir toliau įgauna pagreitį ir aktyvias pajėgas, ketinančias diktuoti kitoms šalims, kokią energetikos politiką jos turėtų vykdyti. Tuo pačiu metu visiškai nepaisoma tarptautinės teisės ir rinkos principų ir ekonominius partnerių interesus", — per trumpąją konferenciją sakė Zacharova.

"Matyt, Jungtinės Valstijos nusprendė tęsti savo interesų labui Europos įmonių konkurencingumo mažinimo politiką ir jėga įvesti JAV prekes, įskaitant suskystintas dujas. Ši linija atrodo keista, ciniška, atsižvelgiant į tai, kad nemaža dalis šalių imasi rimtų priemonių energijos rinkoms stabilizuoti", — sakė ji.

Nord Stream-2
© Sputnik / Илья Питалев

Anksčiau JAV ambasadorius Vokietijoje Ričardas Grenelis sakė interviu Vokietijos laikraščiui "Handelsblatt", kad nepaisant rinkimų kampanijos, JAV Kongresas gali greitai priimti naujas sankcijas "Nord Stream-2". Naujų sankcijų tikslas bus užkirsti kelią dujotiekio paleidimui. Ambasadorius nepatikslino, kaip tai bus įgyvendinta praktikoje, tačiau viena iš galimybių gali būti baudos įmonėms, kurios teikia dujotiekio techninę priežiūrą.

Praėjusių metų pabaigoje JAV priėmė gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame visų pirma numatytos sankcijos dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream". "Swiss Allseas", dirbę "Nord Stream-2", beveik iš karto paskelbė apie savo statybų sustabdymą, todėl Rusija šį projektą dirba savarankiškai.

Vokietija kritikavo sankcijas projektui, pažymėdama, kad "Nord Stream-2" vertina kaip ekonominį projektą ir atmeta ekstrateritorines sankcijas. Trečiadienio instruktaže Vokietijos ministrų kabineto pareigūno pavaduotojas Ulrike Demmer teigė, kad vyriausybės pozicija "Nord Stream-2" išlieka nepakitusi.

"Nord Stream-2" apima dviejų dujotiekių tiesimą, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos jo suskystintas gamtines dujas ES.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Rusija, sankcijos, JAV, Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Vokietija pakomentavo JAV grasinimus "Nord Stream-2"
Galintis užbaigti "Nord Stream-2" laivas išplaukė iš Mukrano uosto
Dujinis degiklis, archyvinė nuotrauka

Nuo liepos Lietuvos gyventojams įsigalios mažesnės gamtinių dujų kainos

(atnaujinta 20:37 2020.05.28)
VERT skaičiavimais, už vieną kubinį metrą gamtinių dujų vartotojai vidutiniškai mokės 15–23 proc. mažiau

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos mažės gamtinių dujų kainos gyventojams, praneša Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Antrajam pusmečiui VERT buitiniams vartotojams nustatė mažesnę gamtinių dujų tarifo kintamąją dalį — už kub. metrą gamtinių dujų vartotojai vidutiniškai mokės 15–23 proc. mažiau. Pastovioji tarifo dalis nesikeičia.

Kainos apskaičiavimas pasikeitė dėl numatomo gamtinių dujų importo kainų sumažėjimo 33,08 proc. VERT duomenimis, į 2020 m. II pusm. į tarifus įtraukiama kaina yra 11,49 Eur/MWh, 2020 m.  I pusm. ši kaina 17,17 Eur/MWh.

Vartotojams grąžinama 0,72 mln. eurų suma. Kaip praneša taryba, ji susidarė dėl į 2019 m. I pusm. buitiniams vartotojams įskaičiuotos didesnės gamtinių dujų importo (produkto) kainos, nei faktiškai bendrovė mokėjo už importuojamas gamtines dujas.

Tegai:
gamtinės dujos, Lietuva
Dar šia tema
Premjeras pažadėjo, kad nuo liepos pigs elektra ir dujos
Ekspertas: Lietuvoje vienos rusiškos dujos pakeičia kitas rusiškas dujas
Saulius Skvernelis

Skvernelis papasakojo apie pasirengimą antrajai COVID-19 bangai

(atnaujinta 20:14 2020.05.28)
Anot jo, tokiu atveju griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės nebus įvestos visoje respublikoje

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad vyriausybė ketina paruošti antrosios koronaviruso bangos šalyje planą, praneša "Express nedelia".

Jis sakė, kad tokios griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės, kokios buvo kovo mėnesį, nebus įvestos visoje šalyje. Problemos bus sprendžiamos atskiruose židiniuose.

Skvernelis pažymėjo, kad "turėjome skaudžias pamokas, visa Europa ir pasaulis, dėl valdymo, dėl nustatymo, dėl pačios elgsenos tiek visuomenės, tiek mūsų prevenciškai valdant pandemiją".

"Būtų kalbama apie atskirus lokalizuotus židinius — miestus, rajonus, galbūt apskritis. Dirbtume su taikiniais, jeigu ten tikrai būtų židinys ir jis plistų, tektų vėl panaudoti maksimalias uždarymo priemones",— sakė jis.

Epidemiologai neatmeta galimybės, kad įmanoma ir antroji koronaviruso banga. Apie tą patį perspėja Pasaulio sveikatos organizacija.

Lietuvoje karantinas dėl pandemijos pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia palaipsniui panaikina anksčiau nustatytus apribojimus ir daro švelninimus verslui.

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje viršijo 1655. Tuo pačiu metu pasveiko 1193 žmonės, 68 mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo kovos su COVID-19 Lietuvoje pesimistinis scenarijus
Lietuvoje nuo birželio 1-osios į sporto renginius bus įleidžiami žiūrovai