Tanklaivis Stena Clear Sky, archyvinė nuotrauka

Į Lietuvą atkeliavo pirmoji didelė Rusijos SGD partija

38
(atnaujinta 13:32 2019.09.17)
Šios partijos pardavėja — Prancūzijos įmonė "Total", tačiau kol kas neaišku, kuriai Lietuvos įmonei — "Ignitis" ar "Achemai" — skirtas krovinys

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Į Lietuvą iš "Jamal SGD" gamyklos atgabenta pirmoji rusiškų suskystintų gamtinių dujų partija. Apie pristatymą į Klaipėdos uostą praneša Marinetraffic.com.

Anksčiau laikraštis "Kommersant" pranešė, kad "Jamal SGD" projekto ("Novatek") žaliavos buvo pakrautos į laivą "Stena Clear Sky".

Tanklaivis išplaukė iš Montuaro uosto rugsėjo 12 dieną ir įplaukė į Klaipėdos uostą rugsėjo 17 dieną, 10:23 val.

"Kommersant" šaltiniai pranešė, kad šios partijos pardavėja — Prancūzijos įmonė "Total" pagal sutartį su Rusijos gamykla, o pirkėja — Lietuvos įmonė "Ignitis".

Taip pat pirkėjas, pasak "Kommersant", gali būti cheminių trąšų gamykla Jonavoje "Achema".

Klaipėdos SGD terminalas

Vienintelis importinių SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio".

Praėjusią vasarą valdžios institucijos nusprendė išpirkti dujų saugyklą, pateisindamos tai tuo, kad terminalas bus naudingas ateityje.

Nors politikai dažnai kalba apie Lietuvos "energetinę nepriklausomybę", šalis ir toliau perka dujas iš Rusijos.

Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos, o nuo šių metų — ir iš Rusijos. Lietuvos valdžia taip pat tvirtina, kad gauna "mėlynąjį kurą" iš JAV, tačiau kai kurie ekspertai tuo abejoja ir pabrėžia, kad pristatymai buvo tik keli.

Per daugiau nei mėnesį Klaipėdos terminalas priėmė tris tanklaivius su Rusijos SGD.

Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo ekspertas Aleksandras Nosovičius, rusiškų dujų tiekimas — vienintelis būdas Vilniui sustabdyti savo SGD terminalo bankrotą. Be to, ekspertas pabrėžė, kad rusiškas kuras yra naudingas Lietuvai, tačiau apskritai situacija yra absurdiška, nes Lietuva rado "alternatyvą" rusiškoms dujoms SGD iš Rusijos pavidalu.

Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
© Sputnik /
Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
38
Tegai:
partija, SGD, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva gavo SGD krovinį iš Norvegijos
Lietuva perka didelę Rusijos SGD partiją, rašo žiniasklaida
Analitikas: Lietuvos verslas mielai perka SGD iš Rusijos geromis kainomis