Nord Stream-2 statyba

Nutiesta daugiau kaip 80 procentų dujotiekio "Nord Stream-2"

45
(atnaujinta 11:41 2019.09.18)
Kaip pranešama, dabar Baltijos jūros dugne nutiesta beveik 1990 kilometrų vamzdžių. Tikimasi, kad projekto statyba bus baigta iki šių metų pabaigos

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Projekto "Nord Stream-2" statyba užbaigta 81 proc., praneša RIA Novosti su nuoroda į "Gazprom" pranešimą.

"Šiuo metu Baltijos jūros dugne nutiesti1989 kilometrai dujotiekio", — sakoma pranešime.

Projektas "Nord Stream-2" apima dviejų dujotiekio atšakų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Dujotiekis bus nutiestas Baltijos jūros dugnu. Jis bus nutiestas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

Tikimasi, kad dujotiekio statyba bus baigta šiais metais.

Tuo tarpu Danija, skirtingai nei kitos šalys, iki šiol neišdavė statybos leidimo. Be to, projektą kritikuoja ir kitos Europos šalys.

Prieš "Nord Stream-2" pasisako JAV ir Ukraina. Vašingtonas kritikuoja projektą, tikėdamasis tiekti savo suskystintas gamtines dujas (SGD) Europai, o Kijevas bijo prarasti pajamas iš Rusijos kuro tranzito.

Projekto priešininkai taip pat yra Lietuva, Latvija ir Lenkija. Šių šalių vadovybė dujotiekio tiesimą laiko "politiškai motyvuotu".

Už dujotiekio statybą pasisako Vokietija ir Austrija, kurios suinteresuotos patikimu kuro tiekimu, taip pat Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 procentų kompanijos "Kvaerner", kuri yra viena iš statybos rangovų, akcijų.

Maskva ne kartą ragino nepolitizuoti projekto ir pabrėžė, kad "Nord Stream-2" turi išimtinai ekonominį pobūdį ir jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
45
Tegai:
dujotiekis, Rusija, Nord Stream-2, Gazprom
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)
Dar šia tema
Lenkijoje "Nord Stream-2" lyginamas su Molotovo-Ribentropo paktu
Zelenskis "Nord Stream-2" pavadino grėsme visai Europai
Vilniaus košmarai pildosi: Lietuvos SGD terminalas dirba rusams
Ekspertas: Danijos sprendimas dėl "Nord Stream-2" parodys jos savarankiškumą
Ekspertas papasakojo apie pasiruošimo "Nord Stream-2" paleidimui procesą