Parduotuvė

Paaiškėjo, kaip pasikeitė maisto produktų kainos Lietuvoje

33
(atnaujinta 09:42 2019.09.25)
Lietuva pateko į šalių, kur žymiai pabrango žuvis ir jūros gėrybės, sąrašą. Tačiau daržovių kainos sumažėjo

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Paaiškėjo, kaip pasikeitė maisto produktų kainos vartotojams Lietuvoje. Duomenis paskelbė Federalinė valstybinės statistikos tarnyba (Rosstat), remdamasi "Eurostat", nacionalinių statistikos tarnybų publikacijomis ir atvirais duomenimis.

Rugpjūtį maisto produktai Lietuvoje atpigo vienu procentu, palyginti su liepa. Lietuva pateko į ES šalių su labiausiai pastebimu kainų mažėjimu, sąrašą.

Taip pat tarp lyderių buvo Danija ir Švedija, kur šis rodiklis, apskaičiuotas abiem šalims, sudarė 0,9 procento.

Rosstat duomenimis, 2019 metų rugpjūtį, palyginti su liepa, ES labiausiai padidėjo žuvies ir jūros gėrybių, mėsos ir mėsos gaminių, taip pat cukraus, džemo, medaus, šokolado ir saldainių kainos vartotojams.

Žuvis ir jūros gėrybės labiausiai pabrango Latvijoje (1,8 proc.), Lietuvoje (1,4) ir Prancūzijoje (1,3). Mėsa ir mėsos produktai labiausiai pabrango Nyderlanduose (1,6 proc.), Čekijoje (1,1), o cukrus, džemas, medus, šokoladas ir saldainiai — Slovakijoje (1,3 proc.) ir Airijoje (vienu procentu).

Tuo tarpu rugpjūčio mėnesį daugelyje ES šalių tęsėsi sezoninis daržovių ir vaisių kainų kritimas, šiek tiek pigesni taip pat tapo aliejus ir riebalai.

Labiausiai daržovės atpigo Lietuvoje — 11 procentų. Taip pat šių rūšių produktų kainos sumažėjo Latvijoje (8,8 proc.), Vengrijoje (5,2), Čekijoje (4,5) ir Švedijoje (4,4). Vaisiai labiausiai atpigo Portugalijoje (2,9) ir Ispanijoje (2,4).

33
Tegai:
maistas, Lietuva, maisto produktų kainos
Dar šia tema
Lietuvoje sumažėjo pramonės produkcijos kainos
Verk, kapitaliste: pelnas mažėja
Siūlomas nemokamas maitinimas priešmokyklinukams ir pirmokams
Moterys per vestuves Indonezijoje susipešė dėl maisto — video