Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Vokietijos URM: "Nord Stream-2" bus įgyvendintas

21
(atnaujinta 20:50 2019.10.02)
Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politikos skyriaus direktorius Jensas Pletneris pažymėjo, kad bet kokiu atveju Europai teks tiekti dujas per šį dujotiekį

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. "Nord Stream-2" projektas bus įgyvendintas, trečiadienį 6-ajame Varšuvos saugumo forume sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politikos skyriaus vadovas Jensas Pletneris, rašo RIA Novosti.

"Mano manymu, "Nord Stream-2" bus realizuotas", — teigė Pletneris.

Jis pažymėjo, kad bet kokiu atveju Europai teks tiekti dujas per šį dujotiekį.

"Paradoksas yra tas, kad pažvelgę į naujausius dujų suvartojimo tyrimus pamatysime, kad mums reikės dujų tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės", — teigė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Kartu jis pažymėjo, jog teiginiai, kad Rusija naudosis "Nord Stream" kaip politine priemone šiuo atveju nereikšmingi.

"Jei rusų dujos turėjo tapti ginklu, tada tiekiant rusiškas dujas tiek per "Nord Stream-2", tiek per Ukrainą, situacija bus tokia pati", — sakė jis.

Be to, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pasisakė už ES bendradarbiavimą su Rusija.

"Esame suinteresuoti, kad Rusija priimtų mūsų, o ne kinų, standartus", — sakė jis.

Projektas "Nord Stream-2" apima dviejų dujotiekio atšakų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Dujotiekis bus nutiestas Baltijos jūros dugnu per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

Tikimasi, kad dujotiekio statyba bus baigta šiais metais.

Tuo tarpu Danija, kitaip nei kitos šalys, iki šiol neišdavė statybos leidimo. Be to, projektą kritikuoja ir kitos Europos šalys.

Prieš "Nord Stream-2" pasisako JAV ir Ukraina. Vašingtonas kritikuoja projektą, tikėdamasis tiekti savo suskystintas gamtines dujas (SGD) Europai, o Kijevas bijo prarasti pajamas iš Rusijos kuro tranzito.

Projekto priešininkės taip pat yra Lietuva, Latvija ir Lenkija. Šių šalių vadovybė dujotiekio tiesimą laiko "politiškai motyvuotu".

Už dujotiekio statybą pasisako Vokietija ir Austrija, kurios suinteresuotos patikimu kuro tiekimu, taip pat Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 procentų kompanijos "Kvaerner", kuri yra viena iš statybos rangovų, akcijų.

Maskva ne kartą ragino nepolitizuoti projekto ir pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai ekonominis projektas ir jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
21
Tegai:
dujotiekis, Europa
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)
Dar šia tema
Ekspertas: Europa neatsisakys "Nord Stream-2" be kompensacijos
Nutiesta daugiau kaip 80 procentų dujotiekio "Nord Stream-2"
Ekspertas: Danijos sprendimas dėl "Nord Stream-2" parodys jos savarankiškumą