Dujos, archyvinė nuotrauka

"Amber Grid" paskelbė apie dujų suvartojimo Lietuvoje didėjimą

45
(atnaujinta 16:39 2019.10.11)
Per tris ketvirčius buvo suvartota 15,2 TWh dujų, o į kaimynines Baltijos šalis buvo transportuota 4,2 TWh gamtinių dujų

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Dujų suvartojimas padidėjo dešimčia procentų, o dujų pardavimas į kaimynines Baltijos šalis beveik padvigubėjo, praneša gamtinių dujų perdavimo bendrovė "Amber Grid".

Šalyje sunaudota 16,7 teravatvalandžių (TWh) gamtinių dujų, prieš metus šie skaičiai buvo lygūs 15,2 TWh. Į Latviją ir Estiją buvo gabenama 4,2 TWh, tai yra dvigubai daugiau nei 2018 metais.

Į Kaliningrado sritį per Lietuvą buvo nugabenta 18,3 TWh gamtinių dujų. Šis skaičius dešimčia procentų mažesnis nei pernai (20,4 TWh). Anot "Amber Grid", sumažėjimą lėmė šiltesni orai žiemą, taip pat metų pradžioje atlikti testavimo darbai Kaliningrado SGD terminale.

Per devynis šių metų mėnesius iš Klaipėdos terminalo buvo tiekta 56,5 proc. dujų, o vamzdynais iš Baltarusijos ir Latvijos — 43,5 proc. viso įleisto dujų kiekio, skirto vartotojams Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Per Klaipėdos SGD terminalą tiekiamų dujų kiekis buvo 76 proc. didesnis.

Gamtinės dujos į Lietuvą tiekiamos per SGD terminalą Klaipėdoje, o iš Rusijos per Baltarusiją ir Latviją. Ryga šaltuoju metų laiku taip pat gauna dujas iš Inčukalnio dujų saugyklos. Manoma, kad užbaigus dujotiekį tarp Lietuvos ir Lenkijos, atsiras kitas alternatyvus dujų šaltinis.

Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos, o nuo šių metų — ir iš Rusijos. Lietuvos valdžia atvirai nepaskelbė apie sutartį su Rusijos "Novatek", tačiau pristatymai buvo reguliarūs nuo pavasario.

45
Tegai:
Lietuva, Amber Grid, gamtinės dujos
Dar šia tema
"Amber Grid" paragino rangovus tikrinti darbuotojų blaivumą
"Amber Grid" dalyvaus vystant Europos "žaliųjų" dujų kilmės garantijų mainų sistemą
"Amber Grid" paskelbė apie dujų transportavimo kainų sumažėjimą 2020 metais
Nord Stream-2

Rusijos URM įvertino situaciją dėl "Nord Stream-2"  

(atnaujinta 12:39 2020.08.12)
Anksčiau buvo pranešta, kad "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" atsižvelgė į Vokietijos aplinkos apsaugos organizacijos "Deutsche Umwelthilfe" (DUH) ieškinį dėl leidimo eksploatuoti dujotiekį ir vertins jį

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Po savo techninių galimybių įvertinimo sprendimą atnaujinti "Nord Stream-2" įgyvendinimą Danijos vandenyse priims "Nord Stream 2 AG", interviu RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Antrojo Europos departamento direktorius Sergejus Beliajevas.

"Kalbant apie sprendimą atnaujinti projekto įgyvendinimą Danijos vandenyse, skirtą padidinti Rusijos gamtinių dujų tiekimą Europos vartotojams, jį priims "Nord Stream 2 AG" konsorciumas, remdamasis turimomis techninėmis galimybėmis", — sakė jis, turėdamas omenyje atnaujintą dujotiekio tiesimą.

Anksčiau buvo pranešta, kad "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" atsižvelgė į Vokietijos aplinkos apsaugos organizacijos "Deutsche Umwelthilfe" (DUH) ieškinį dėl leidimo eksploatuoti dujotiekį ir vertins jį.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių. Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą. 

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2, Rusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Vokietijos užsienio reikalų ministras su Pompėjumi aptarė sankcijas prieš "Nord Stream-2" 
CRK apibendrino preliminarius Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus
Astravo AE

Lietuvos energetikos ministerija kreipėsi į EK imtis iniciatyvos dėl BelAE saugumo

(atnaujinta 12:26 2020.08.12)
Ministerijos vadovas išsiuntė laišką už energetiką atsakingai Europos Komisijos komisarei Kadri Simson, kuriame išdėstė nerimo priežastis

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kreipėsi į už energetiką atsakingą Europos Komisijos (EK) komisarę Kadri Simson dėl streso testų Baltarusijos atominėje elektrinėje (BelAE), kuri rengiama paleidimui, peržiūros proceso, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

Laiške ministras paragino dėti visas pastangas, kad Baltarusija įgyvendintų streso testų rekomendacijas ir vykdytų įsipareigojimus bendradarbiauti su ES branduolinės saugos reguliavimo institucija (ENSREG), o ENSREG reguliariai vertintų, kaip įgyvendinamas Baltarusijos Nacionalinis veiksmų planas dėl streso testų rekomendacijų įgyvendinimo.

"Nerimą kelia Baltarusijoje vykstantys procesai: skubotas teisės aktų pakeitimas suskaidant licencijos išdavimą į atskiras dalis, skubotas licencijos išdavimas ir kuro krovimo pradžia", — pasakė  Vaičiūnas.

Ministras paragino EK imtis lyderystės ir dėti visas pastangas spartinti streso testų peržiūros procesą, kadangi kiekviename tolimesniame Baltarusijos BE paleidimo etape bus vis sunkiau įgyvendinti streso testų rekomendacijas.

Praėjusią savaitę "Rosatom" paskelbė, kad pirmame BelAE energetiniame bloke prasidėjo branduolinio kuro krovimas. Iki mėnesio pabaigos bus pakrauti 163 kuro rinkiniai.

Ginčai dėl Astravo AE

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam energetiniam blokui. 

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską dėl "nesaugios statybos" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Nepaisant to, kad branduolinis objektas išlaikė visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus.

Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai. Taip pat arčiausiai Lietuvos stoties esančių regionų gyventojams dalijamos jodo tabletės "avarijos" atvejui.

Tegai:
Energetikos ministerija, Žygimantas Vaičiūnas, Europos Komisija (EK), Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Politologas: Lietuva neturėtų tikėtis iš Europos Sąjungos supratimo BelAE klausimu
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Baltarusijos Energetikos ministerija pranešė, kada prasidės fizinis BelAE paleidimas
Pasipriešinti BelAE ir labiau pasistengti dėl Anūko: kokius dar tikslus užsibrėžė TS-LKD
Rugpjūčio 7-ąją prasidės branduolinio kuro krovimas į pirmąjį BelAE energetinį bloką

Rugpjūčio 13 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:50 2020.08.12)
Rytoj, rugpjūčio 13 dieną, Liūtui negalima atsipalaiduoti ir tegul viskas eina į priekį, Dvyniams gali kilti nesusipratimų su kolegomis ar vadovybe

Avinas ( 03.21-04.20)

Dabar turėtumėte daugiau dirbti, nešvaistyti laiko, pradėti ieškoti naujų partnerių. Bus dedamos visos pastangos šia linkme. Pabandykite įsiklausyti į patyrusių žmonių, kurie savo versle pasiekė pastebimų rezultatų, nuomones ir patarimus. Atminkite: vienas lauke ne karys. Bent jau dabar.

Jautis (04.21-05.21)

Turite galvoti apie profesinio augimo planą arba tiesiog susisteminti reikalus, kuriuos turėsite išspręsti artimiausiu metu. Finansiniuose reikaluose būkite santūrūs, venkite pirkinių, kurių jums iš tikrųjų nereikia.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Gali kilti nesusipratimų su kolegomis ar vadovybe. Turėsite ginti savo poziciją, pateikdami neginčijamus argumentus, tačiau neturėtumėte kalbėti pakeltu tonu. Apsvarstykite artimųjų interesus ir venkite konfliktų.

Vėžys (06.22-07.22)

Diena nėra palanki sunkiam darbui, tačiau sąmoningai stengdamiesi galite pasiekti gerų rezultatų. Galimos lemtingos pažintys, kurios gali sukelti rimtų santykių užmezgimą.

Liūtas(07.23-08.23)

Negalima atsipalaiduoti ir tegul viskas eina į priekį. Pasieksite daug daugiau, jei iniciatyvą paimsite į savo rankas. Pokalbiai su kolegomis profesionaliomis temomis gali suteikti įdomių idėjų, kurios duos stebėtinai efektyvius rezultatus.

Mergelė (08.24-09.22) 

Būk energingas, išeinantis ir draugiškas. Jei išgirsite kritiką savo adresu, nesinervinkite. Apsvarstykite jūsų pasakytus žodžius. Stenkitės būti objektyvūs. Lenkite liniją tik tuo atveju, jei esate įsitikinę, kad esate nesąžiningai nuviltas.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Jums gali prireikti moralinės paramos ar tiesiog kitų pritarimo. Nedvejodami kreipkitės į senus draugus. Jie galės pažvelgti į jūsų problemą iš kito kampo, ir dėka to galėsite rasti greitą ir lengvą sprendimą.

Skorpionas (10.23-11.21)

Profesiniai reikalai nebus tokie sunkūs, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl drąsiai rinkitės darbą. Diena palanki romantiškiems pasimatymams, susitikimams su draugais. Bendravimas net su nepažįstamais žmonėmis bus malonus ir perspektyvus.

Šaulys (11.22-12.21)

Dabar į savo pareigas reikia žiūrėti labai rimtai. Pabandykite pademonstruoti dalykinę veiklą, raskite išeitį iš bet kokių situacijų, įsitraukite į anksčiau pradėtų atvejų plėtrą. Ši diena palanki studijoms, susitikimui su senais draugais ir praplėsti akiratį.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Šiandien netinkamas laikas nuoširdiems pokalbiams. Dabar geriau tylėti ir stebėti, kas vyksta aplinkui. Yra galimybė, kad pokalbio metu gauta informacija bus iškraipyta ir panaudota prieš jus. Tačiau diena gali būti perspektyvi viskam, kas susiję su širdies reikalais. Galimos naujos malonios pažintys.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vandenis (01.21-02.19) 

Nebijokite priimti svarbių sprendimų. Galite vesti verslo derybas, aptarti su profesine veikla ir karjera susijusius klausimus. Gera vykti į keliones su šeimos nariais, spręsti buities klausimus. Galbūt ši diena jus nustebins maloniu netikėtumu.

Žuvys (02.20-03.20)

Kaip ir darbe, asmeninėje srityje prasideda dabartinių santykių permąstymo etapas ir visai tikėtina, kad jie bus pakelti į aukščiausią lygį. Greitai užmezgami nauji ryšiai ir pažintys.

Tegai:
horoskopas