Estija

Estija tapo konkurencingiausia tarp Baltijos šalių

19
(atnaujinta 16:20 2019.10.14)
Pasaulio ekonomikos forumo reitinge konkurencingumas apibūdinamas kaip valstybės sugebėjimas užtikrinti stabilų ekonomikos augimą

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Estija aplenkė kitas Baltijos šalis Pasaulio ekonomikos forumo konkurencingumo reitinge (pdf*).

Pasaulio ekonomikos forumas apibrėžia nacionalinį konkurencingumą kaip šalies ir jos institucijų sugebėjimą užtikrinti stabilius ekonomikos augimo tempus, kurie būtų pastovūs vidutinio laikotarpio perspektyvoje.

Tarp konkurencingumo rodiklių buvo išskirti: institucijų kokybė, infrastruktūra, makroekonominis stabilumas, sveikata ir pradinis išsilavinimas, aukštasis išsilavinimas ir profesinis parengimas, prekių ir paslaugų rinkos efektyvumas, darbo rinkos efektyvumas, finansų rinkos plėtra, technologinio išsivystymo lygis, vidaus rinkos dydis, įmonių konkurencingumas ir inovacinis potencialas.

Tarp Baltijos šalių Estija reitinge užėmė 31 vietą, Lietuva — 39 vietą, o Latvija — 41 vietą.

Į pirmąją vietą pateko Singapūras, antrąją užėmė JAV, trečiąją — Honkongas.

Konkurencingiausiu šalių konglomeratu išlieka Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas, tačiau Europa ir JAV atsilieka nuo jo nežymiai.

Ataskaitoje atskirai nurodomos Šiaurės šalys kaip technologiškai pažangiausios, inovatyviausios ir dinamiškiausios, turinčios aukštesnį gyvenimo lygį ir socialinę apsaugą.

Anot reitingo sudarytojų, didesnę sėkmę pasiekia būtent tos šalys, kuriose socialiniai ir ekonominiai iššūkiai nagrinėjami kaip visuma.

19
Tegai:
Baltijos šalys, Estija
Dar šia tema
Lietuvoje išgalvojami nauji mokesčiai apsaugai nuo "Rusijos agresijos"
Ekonomistas: Baltijos šalys pralaimėjo kovą dėl finansų srautų
"Amber Grid" paskelbė apie dujų suvartojimo Lietuvoje didėjimą